Donny Pangilinani inni celebryci Good Game o grach online

Yak i zły wpływ esportu

Członkowie obsady pierwszego filma o esporcie w Filipinach GG (Good Game) wypowiedzieli się na temat zalet i wad gier online.

Maricel Laxa-Pangilinan, która gra u boku swojego syna Donny Pangilinan w roli biologicznej matki Iyi jego postaci Seth, powiedziała The STAR na konferencji prasowej, że z perspektywy rodzica, czuje winę, gdy widzi, że jej dzieci spędzają więcej czasu na smartfonach.

„Polecamy rozmowy o zdrowej komunikacji pomiędzy rodzicami i dziećmi, jeśli chodzi o gadżety i esport”, dodała.

Johannes Rissler jako Kev, członek zespołu esportowego Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił znaczenie ograniczeń i umiaru w grach video. Igiboy Flores jako Joseph, znany jako ExtraRice i część TBB w GG, powiedział, że gry wideo w ogóle są dobre, ponieważ mogą być używane na wiele różnych sposobów.

Tworzenie granic

Z tego wynika, że esport można traktować jako coś pozytywnego, jeśli są ustanowione przez rodziców i dzieci wspólnie zasady i granice. Wierzę, że gdy byli jeszcze mali, no i przed Polską był Internet, Wi-Fi jeszcze nie było, ustanowiliśmy dobre granice, na które wszyscy się zgodziliśmy. Uważam, że pomiędzy rodzicami i dziećmi bardzo ważna jest zdrowa komunikacja, jeśli chodzi o gadżety i esport.

'Esport może być dobre, gdy istnieją przez rodziców i dzieci wspólne i wyznaczone granice. Wierzę, że w naszej rodzinie, kiedy byli jeszcze mali, i zanim wszystkie gadżety stały się popularne, wtedy ustaliliśmy granice, na które wszyscy się zgodziliśmy. Myślę, że w rodzinie warto zachęcać rodziców i dzieci do zdrowej komunikacji, jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny i esport.

Igiboy Flores jako Joseph, znany jako ExtraRice i część TBB w GG, powiedział, że gry wideo są wspaniałe, ponieważ mogą być wykorzystane w wielu różnych sposóbach. Mogą być edukacyjne, pozwalające zdobywać informacje, a z drugiej strony, jak powiedziała Pani Maricel, jeśli zabraknie umiaru, coś stanie się negatywne. Każda przesada jest zła, więc wszystko powinno być wykonywane w właściwy sposób.

Zakończenie

Film GG ma na celu pokazanie zarówno dobrej, jak i złej strony esportu. Liczymy, że pokaże on widzom wiele różnych aspektów gier online.
Ponadto film GG jest rodzinnym przedsięwzięciem Pangilinanów, współprodukowanym przez Anthony’ego Pangilinana. Jego żona Maricel i syn Donny grają w filmie jako matka i syn, a córka Hannah pełni rolę producentki kreatywnej. Benj, brat Donny’ego, był obecny na konferencji prasowej, aby wesprzeć swoją rodzinę i film.

Źródło : www.bing.com