Donny Pangilinan i inni gwiazdy Good Game wyrażają swoje opinie na temat gier online.

Rozgrywki esports – Dobro i zło

Członkowie obsady pierwszego na Filipinach filmu o esports, GG (Good Game), wyrazili swoje zdanie na temat dobrych i złych stron gier online. Maricel Laxa-Pangilinan, która gra razem ze swoim synem Donnym Pangilinanem rolę biologicznej matki Iyi postaci Setha, powiedziała w ramach konferencji prasowej dla gazety The STAR, że jako rodzic często obwinia swoje dzieci, gdy widzi, że spędzają one za dużo czasu przy telefonach komórkowych. Ale równocześnie przyznała, że ona też sama spędza czas na telefonie i urządzeniach mobilnych, co może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki.

Granie online dla rodzin

Laxa-Pangilinan podkreśliła, że rozgrywki esports mogą być korzystne, jeśli rodzice i dzieci ustalą wspólne zasady i granice. „W naszej rodzinie, kiedy byli jeszcze mali, nie było tak dużej dostępności gadżetów, internetu i Wi-Fi. Ustaliliśmy dobre granice, o których wszyscy się porozumieliśmy i to jest ważne. Ograniczenia, o których nie porozmawiacie i które nie będą kontrolowane, mogą prowadzić do czegoś złego. Dlatego zachęcam rodziców i dzieci do zdrowej komunikacji w kwestii gadżetów i esportsu” – powiedziała aktorka.

Ograniczenia są kluczem

Johannes Rissler, który wciela się w rolę Keva, członka drużyny esportsowej Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił, że ważne jest, aby grać wideo gry z umiarem i ustanowić pewne ograniczenia. „Myślę, że to ma dobre i złe strony. Wystarczy, że tam wejdą edukacja i ograniczenia. Każda rzecz staje się zła, gdy jest zbyt duża.” – powiedział. „Więc ważna jest równowaga, pod warunkiem że masz czas dla rodziny. Czas na gry to sposób na dobrą zabawę. Dla niektórych staje się to nawet zawodem. Zależy to od osoby. Kluczem jest umiar” – dodał.

Gry wideo jako narzędzia edukacyjne

Igiboy Flores, który wciela się w postać Josepha, znanego również jako ExtraRice i członka TBB, powiedział, że gry wideo mogą mieć wiele zastosowań. Mogą być edukacyjne i dostarczać informacji. Wspomniał o publicznej grze wideo, która służy jako narzędzie edukacyjne dla uczniów klasy pierwszej jako przykład. „Więc mają wiele dobrych stron, ale jak powiedziała pani Maricel, jeśli wchodzi w grę brak umiaru i moderacji, staje się złe. Każda przesada jest zła, więc wszystko powinno być robione w dobry sposób” – dodał.

Utrzymanie równowagi i wartość relacji społecznych

Igiboy podkreślił, że jako gracz sam potrafi znaleźć równowagę między graniem, pracą, czasem spędzonym z rodziną i znajomymi. Ważne jest umiejętne zarządzanie czasem. Zauważył również, że można nawiązać relacje społeczne w środowisku graczy. Jednak ostrzegł, że najważniejsze są ludzie obecni wokół nas. Można poznać ludzi dzięki grze, ale ci, którzy są fizycznie obecni w naszym życiu, są ważniejsi.

Przezwyciężając uzależnienie od gier online

Kaleb Ong, który wciela się w rolę Santino, jednego z liderów TBB, powiedział, że granie w gry wideo jest wyjściem z realnego świata i sposobem na zwalczanie stresu. Jednak zbyt duża koncentracja na grach może prowadzić do stresu po przegranej. Gdy jest zdenerwowany, czasami wykrzykuje na swojego partnera w grze. Stąd ważna jest równowaga. Ong gra w League of Legends i Valorant.

E-sporty z umiarem

Donny, lider drużyny TBB, powtórzył odpowiedzi swojej mamy i kolegów z obsady. „Dobre i złe, o ile jest to w umiarze. Igi i mama mają rację mówiąc, że nie może to być tylko jedna rzecz. Musisz również mieć swoje granice” – powiedział. Przyznał też, że sam kiedyś uzależnił się od gry Mobile Legends. „Dlatego trzeba kontrolować swoje zachowanie. Ale gry online mają wiele dobrych i złych stron, a my chcemy pokazać to w naszym filmie.”

Jest to spełnienie marzeń

W przypadku Donnego spełnienie marzeń nadeszło, gdy po raz pierwszy miał okazję pracować ze swoją mamą w branży filmowej. „To jak połączenie rodzinne, ponieważ dawno się nie widzieliśmy przez tak długi czas. Przez 18 dni lub dłużej kręciliśmy ten film i wraz z jego koncepcją. Byliśmy zajęci własnymi sprawami, mama pracowała nad serialem telewizyjnym, ja pracowałem nad filmem i kilkoma programami. To było jak jednym strzałem” – powiedział Donny.
+

Współpraca i pasja

Film GG to rodzinny projekt Pangilinanów. Wyprodukowany przez Grupę Mediową Anthony’ego Pangilinana, w którym jego żona Maricel i syn Donny występują jako duet matka-syn, a córka Hannah jest producentką kreatywną. Benj, brat Donny’ego, był obecny podczas konferencji prasowej, aby wesprzeć swoją rodzinę i film.
GG zostało napisane i wyreżyserowane przez Prime Cruza, a Elaine Lozano pełni funkcję producenta linii. Film powstaje we współpracy z Cignal Entertainment i Create Cinema, przy wsparciu firmy esportowej Metasports oraz Smart Communications, Acer Predator Gaming, Rudy Project, Volvo i Quick FX.

Podsumowanie

Podczas trwania filmu GG z pewnością zobaczymy zarówno dobre, jak i złe strony gier online. Jednak twórcy obiecują zaprezentować niesamowite spojrzenie na świat gier. Dlatego nie możemy się już doczekać!

Źródło : www.bing.com