Donny Pangilinan i inni gwiazdy „Good Game” wypowiadają się na temat gier online.

GG (Good Game), pierwszy film o esporcie na Filipinach, budzi duże emocje wśród członków obsady. Aktorzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat plusów i minusów gier online.

Aktorka Maricel Laxa-Pangilinan

Maricel Laxa-Pangilinan, która występuje u boku swojego syna Donny’ego Pangilinana jako biologiczna matka Iya postaci Setha, powiedziała w jednej z konferencji prasowych, że jako rodzic czasami wydaje osąd, kiedy widzi swoje dzieci spędzające wiele godzin na korzystaniu z telefonów komórkowych. Jednak zauważyła, że to samo robi ona, gdy używa swojego telefonu lub gadżetów, niezależnie od tego, czy czas jest poświęcony na coś z korzyścią czy niekorzystnym dla niej samą.

Esport jest dobrym zajęciem, jeśli rodzice i dzieci wspólnie ustalą zasady i granice korzystania z niego – dodała. „Kiedy moje dzieci były jeszcze małe, nie było jeszcze takiej mody na gadżety, nie było Internetu i Wi-Fi, więc ustaliliśmy dobre granice, na które wszyscy się zgodziliśmy. To jest ważne. Jeśli coś wymknie się spod kontroli, to jest złe. Dlatego zachęcam rodziców i dzieci do zdrowej komunikacji w kwestii gadżetów i esportu.”

Aktorka przyznała również, że w przeszłości uzależniła się od gry Candy Crush na tyle, że jej najlepsza przyjaciółka, Mariz Ricketts, wysłała jej kupon na rehabilitację. „Musiałam iść na odwyk, ponieważ nikt ze mną nie rozmawiał z powodu mojej obsesji na punkcie Candy Crush. Ale już się nawróciłam, jestem nową osobą. Haha!” – powiedziała.

Johannes Rissler

Johannes Rissler, który w filmie „GG” wciela się w postać Keva, członka drużyny esportowej Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił znaczenie ograniczeń i umiaru w grach wideo. „Myślę, że mają one swoje dobre i złe strony. Wpływają na nas dobre strony, ale także te złe. Ważne jest wprowadzenie edukacji i ograniczeń. Wszystko, co jest przesadnie wykorzystane, staje się złe.”

Johannes, który był reprezentantem Filipin na niedawno zakończonym konkursie Mister Supranational 2023, jest fanem gier Valorant, Counter-Strike i mobilnej gry Mobile Legends (ML).

Igiboy Flores

Igiboy Flores, grający Josepha, znanego również jako ExtraRice i członka drużyny TBB w filmie „GG”, powiedział, że gry wideo w ogólności są dobre, ponieważ można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Mogą one mieć charakter edukacyjny i informacyjny. Podkreślił, że istnieje gra publiczna, która jest wykorzystywana jako narzędzie edukacyjne dla uczniów klasy 1.

Jako gracz, Igiboy umiejętnie balansuje swoje czas poświęcany na grę, pracę, spędzanie czasu z rodziną i jakość spędzanego czasu z przyjaciółmi. Jego zdaniem, manadżement czasu jest kluczowy, dodatkowo zaleca, aby skupić się na ludziach obecnych w rzeczywistości, ponieważ są oni ważniejsi niż osoby poznane przez gry wideo.

Kaleb Ong

Kaleb Ong, który wciela się w postać Santino, współlidera TBB w filmie „GG”, uważa, że gry wideo są ucieczką od rzeczywistości i źródłem rozrywki, ale jeśli zostaną przesadnie wykorzystane, mogą przynieść stres. Sam gra w gry League of Legends i Valorant.

Donny Pangilinan

Donny, przywódca drużyny TBB w filmie „GG”, podziela spostrzeżenia swojej matki i innych aktorów. Twierdzi, że kluczem do osiągnięcia na tym polu sukcesu jest umiar. Wyznał również, że w przeszłości uzależnił się od gry Mobile Legends. Ponadto, jako współproducent i inwestor w filmie, wyraził nadzieję, że film pokaże zarówno dobre jak i złe strony esportu.

W filmie „GG” wystąpi również Baron Geisler jako trener drużyny TBB. Film jest pierwszym filmem o esporcie na Filipinach i jest współprodukowany przez MediaWorks Group of Companies Anthony’ego Pangilinana. W filmie występują także jego żona Maricel i syn Donny jako para matka-syn. Hannah, córka Anthony’ego, pełni funkcję producenta kreatywnego. Film jest pisany i reżyserowany przez Prime Cruza, a Elaine Lozano jest producentem wykonawczym.

Film jest również współprodukowany przez Cignal Entertainment i Create Cinema, we współpracy z firmą esportową Metasports oraz z udziałem Smart Communications, Acer Predator Gaming, Rudy Project, Volvo i Quick FX. Jednym z elementów filmu jest oryginalna gra FPS (First Person Shooter) o nazwie Requiem, która jest inspirowana przyszłościowym Manilą.

„W filmie zobaczymy każdy aspekt gier online – dobre, złe i brzydkie. Jednak obiecujemy, że przedstawimy w nim niesamowity punkt widzenia na temat esportu. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem” – powiedział Anthony Pangilinan.

Dla Donny’ego spełniło się marzenie, od kiedy zaczął pracować w showbiznesie. Po raz pierwszy ma okazję pracować z matką przy tej produkcji. „To dla nas spotkanie po długim czasie, od kiedy nie widzieliśmy się przez 18 dni lub nawet dłużej. Byliśmy bardzo zajęci swoimi projektami – mama pracowała nad serialem, ja pracowałem nad filmem i innymi programami. To dla nas wielka radość, że możemy razem pracować nad tym filmem” – powiedział Donny. Jego dumna matka Maricel dodała: „Przyznam, że czasami nie mogłam oderwać wzroku od Donny’ego na planie. To mój syn i jestem bardzo dumna z niego”.

Źródło : www.bing.com