Donny Pangilinan i inni gwiazdy Good Game wypowiadają się na temat gier online

Na Filipinach premiera pierwszego filmu o esporcie o nazwie GG (Good Game), członkowie obsady podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat dobrych i złych stron gier online.

Równowaga między granicami i umiarem

Maricel Laxa-Pangilinan, która gra u boku swojego syna Donny’ego Pangilinana jako biologiczna matka Setha, powiedziała w wywiadzie dla The STAR na konferencji prasowej, że z perspektywy rodzica czasami jest winna oceniania, kiedy widzi swoje dzieci spędzające więcej czasu na telefonach komórkowych.

„Ale równocześnie odzwierciedla to, co ja robię na swoim telefonie (np. jak dużo czasu spędzam korzystając z telefonu lub gadżetów), aby kontrolować, jak jest wykorzystywany ten czas – w dobry czy zły sposób” – powiedziała.

E-sport może być dobry, jeśli rodzice i dzieci ustalą razem zasady i granice – dodała. „A ja wierzę, że w naszej rodzinie, gdy byli jeszcze mali, jeszcze nie było telefonów i Internetu, ustaliliśmy dobre granice, na które wszyscy się zgadzaliśmy, i to jest ważne. Wszystko, co pozostaje poza kontrolą, przynosi złe skutki. Dlatego w rodzinie zachęcam rodziców i dzieci do zdrowej komunikacji, jeśli chodzi o korzystanie z gadżetów i e-sportu.”

Aktorka przyznała, że kiedyś uzależniła się od gry Candy Crush, aż jej najlepsza przyjaciółka, Mariz Ricketts, wysłała jej kupon na odwyk. „Mówiła, że muszę iść na odwyk, bo nikt ze mną nie rozmawiał przez to Candy Crush. Ale już się nawróciłam, jestem odnowioną osobą. Haha!” – powiedziała z uśmiechem.

Wartość edukacyjna i umiarkowanie

Johannes Rissler, który gra Keva, członka zespołu esportowego Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił znaczenie ograniczeń i umiaru podczas grania w gry wideo. „Myślę, że ma to swoją dobru stronę, ale jednocześnie może mieć też swoje złe strony. Wartością dodaną jest edukacja i umiar. Każda rzecz jest szkodliwa, kiedy się przesadza” – powiedział.

„Więc potrzeba równowagi, o ile masz czas dla rodziny. A czas na gry to kolejny sposób na dobrą zabawę. Dla niektórych staje się to nawet zawodem. Zależy to od osoby. Więc umiar (jest kluczem)” – dodał.

Igiboy Flores, grający Josepha, znanego jako ExtraRice i członka TBB w GG, powiedział, że ogólnie gry wideo są dobre, ponieważ mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Można się zatem uczyć i zdobywać informacje, podał jako przykład specjalną publiczną grę wideo, która jest narzędziem edukacyjnym dla uczniów pierwszej klasy.

„Tak więc gry wideo mają wiele do zaoferowania, ale jak powiedziała Pani Maricel, kiedy przesadzimy i nie będziemy stosować umiaru, staja się złe. Wszystko się psuje, kiedy jest nadmiar, więc wszystko powinno być robione w odpowiedni sposób” – powiedział.

Stres i umiar

Kaleb Ong, który wciela się w Santino, jednego z liderów TBB, uważa, że gry wideo są ucieczką od rzeczywistości i jednocześnie źródłem stresu.

„Ale czasami, kiedy przesadzimy, może to stwarzać stres, kiedy przegramy. Jako gracz, czasami krzyczę na mojego partnera, jeśli przegramy. Więc tak, to naprawdę zależy od umiaru” – powiedział.

Donny, lider drużyny TBB, podzielił się zdaniem swojej matki i współaktorów. „To jest dobre i złe, o ile jest zachowany umiar. Jak powiedzieli Igi i mama, nie może stać się tylko jedną rzeczą. Trzeba też ustalić swoje granice” – stwierdził.

Przyznał również, że przechodził fazę uzależnienia od ML (Mobile Legends). „Dlatego trzeba ograniczyć. Haha! Ale esport ma wiele dobrych i złych stron ogólnie, i mamy nadzieję, że ukażemy wiele z nich w tym filmie” – powiedział.

Data publikacji pierwsza publikacja: 12 August, 2023. Data ostatniej modyfikacji: 12 August, 2023.

Źródło : www.bing.com