Donny Pangilinan i inni gwiazdy Good Game wypowiadają się na temat gier online

Sztuki Filmowe z Brzmieniem E-sportowym – Reakcje obsady

Członkowie obsady pierwszego filmu o e-sporcie w Filipinach „GG” (Good Game), wypowiadają się na temat zalet i wad gier online.

Ograniczenia i granice

Maricel Laxa-Pangilinan, która gra z synem Donnym Pangilinan w filmie, jako jego dawniej nieobecna matka Iya, podkreśliła, że potrzebne są wytyczne i granice ustalone wspólnie przez rodziców i dzieci, aby gra w e-sport była zdrowa.
„E-sport może być dobroczynny, jeśli wszystko regulowane jest przez rodziców i dzieci. W naszej rodzinie, kiedy jeszcze byli mali, nie było gadżetów i internetu. Ustalaliśmy granice, na których wszyscy się zgadzaliśmy.”

Maricel przyznała, że kiedyś uzależniła się od gry w Candy Crush, a nawet dostała bilet do rehabilitacji od przyjaciółki.

Johannes Rissler, jako członek drużyny Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił znaczenie używania edukacji i umiaru przy grach wideo.

Dobro i zło w grach online

Igiboy Flores, także członek TBB, stwierdził, że gry wideo w ogólności są dobre, ponieważ mogą pełnić różne funkcje edukacyjne i informacyjne.

Kaleb Ong uważa, że granica jest kluczowa. Podobne zdanie ma także Donny, lider TBB, który również przyznał, że kiedyś uzależnił się od gry w Mobile Legends.

Rodzinne zaangażowanie

Film „GG” to rodzina Pangilinanów – współproducenta, reżysera, gwiazd filmu oraz jego kreatywnego producenta.

Donny również pełni funkcję współproducenta i inwestora w filmie.

Promesa filmu

Twórcy obiecali pokazać w filmie dobre i złe strony gier online, jednak obiecują też niesamowite doświadczenie związane z grą.

Spełnienie marzeń

Donny, będąc w branży rozrywkowej marzył o współpracy z matką. Maricel Laxa-Pangilinan jest dumna ze swojego syna, i uważa, że pracowała nad filmem z ogromną radością.

Źródło : www.bing.com