Donny Pangilinan i inni gwiazdy „Good Game” wypowiadają się na temat gier online

Przyszły film GG (Good Game) będzie pierwszym filmem o e-sporcie na Filipinach. Aktorzy filmu opowiedzieli o dobrych i złych stronach gry online. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Wpływ gier online

Maricel Laxa-Pangilinan oraz inni członkowie obsady wypowiedzieli się na temat wpływu gier online na życie rodzinnie oraz codzienne czynności. Maricel zwróciła uwagę na potrzebę ustanowienia zasad i granic przez rodziców i dzieci w celu korzystania z gier online. Podkreśliła, że komunikacja między rodzicami a dziećmi jest kluczowa.

Johannes Rissler wyraził zdanie, że kluczowym elementem w grach online jest umiarkowanie. Jako przedstawiciel Filipin na niedawno zakończonym Mister Supranational, podkreślił, że gry mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.

Korzyści i zagrożenia

Igiboy Flores zwrócił uwagę na edukacyjny charakter gier wideo. Podkreślił, że gry mogą być wykorzystywane w różnych celach, aczkolwiek nadmiar może prowadzić do negatywnych skutków. Częste granie w gry online nie powinno przesłaniać relacji z rodziną ani przyjaciółmi – zaznaczył. Podobnego zdania był również Kaleb Ong, który stwierdził, że gry są świetnym sposobem na odreagowanie, jednak należy zachować umiar w ich używaniu.

Donny, lider drużyny TBB, podkreślił, że kluczem do korzystania z gier online jest umiar. Przyznał, że sam doświadczył uzależnienia od gry i uważa, że ważna jest równowaga między grą a życiem rodzinno-społecznym.

Baron Geisler wspomniał natomiast o swoich doświadczeniach z grami retro, takimi jak Mario Bros., Pac-Man czy Atari.

O filmie GG

Film GG to dla rodziny Pangilinanów duże wydarzenie. Produkcja filmu zaangażowała całą rodzinę – zarówno Maricel, jak i Donny – w proces twórczy. Film jest współprodukowany przez firmę Anthony’ego Pangilinan MediaWorks. GG pokazuje zarówno dobre, jak i złe strony gier online, przynosząc nowy, fascynujący punkt widzenia na świat gier wideo. Projekt wspierany jest przez szereg firm oraz przedsiębiorstw działających w branży gamingowej.

Donny, który również działał jako współproducent i inwestor w filmie, podsumowuje swoje doświadczenia związanego z realizacją filmu jako spełnienie marzeń – zarówno dla niego, jak i dla jego mamy.

Źródło : www.bing.com