Dlaczego główna sala IEM Rio CS:GO wygląda na pustą?


  • Weszliśmy w ostatni etap IEM Rio CS:GO Major
  • Etap Mistrzów odbędzie się w Jeunesse Arena
  • Jednak podczas pierwszego meczu sala wydawała się zaskakująco pusta

Pomimo wyprzedania 18 000 miejsc w Jeunesse Arena, podczas meczu Outsiders z Fnatic sala wydawała się zaskakująco pusta.

Gdzie są wszyscy?

Wkraczamy w ostatni etap IEM Rio CS:GO Major, podczas którego takie postacie jak Natus Vincere i FURIA zmierzą się w walce o chwałę i lwią część puli nagród o wartości 250 000 $. W przeciwieństwie do etapów Challengers i Legends, które odbyły się w Riocentro Arena od 31 października do 8 listopada, Mistrzowie odbywają się w Jeunesse Arena.

Jednak pomimo wyprzedania wszystkich 18 000 miejsc w hali, dziś arena wydawała się raczej cicha i pusta podczas pierwszego meczu Challengers pomiędzy Outsiders i Fnatic. Biorąc pod uwagę znaczenie obu zespołów, a także fakt, że brazylijscy kibice świętowali niedawne zwycięstwo FURIA głośnymi okrzykami, zaskakujące jest, że dzisiaj nie widać tak dużej aktywności.

Wszystko to nasuwa pytanie – gdzie są wszyscy? Gdzie są ludzie, którzy mają zapełnić 18 000 sprzedanych miejsc, gdzie są ogromne wiwatujące i skandujące tłumy, które widzieliśmy poprzedniego dnia?

Cóż, okazuje się, że brak ogromnego tłumu, który miałby wypełnić salę, ale tak nie jest, to poniekąd wina ESL. Organizator turnieju zorganizował festyn fanów poza areną, a fani wolą tam zostać w tej chwili. Biorąc pod uwagę, że atmosfera festiwalu przypomina wielką imprezę, którą można zobaczyć podczas wielkich wydarzeń piłkarskich, nie jest niespodzianką, że wielu fanów chce być na zewnątrz, aby przeżyć świętowanie.

Kolejnym ważnym czynnikiem, dla którego wielu widzów woli oglądać spoza areny, jest popularny streamer Gaules. Jest odpowiedzialny za kierowanie festiwalem fanów i będzie obecny na wszystkich meczach z wyjątkiem meczów FURIA, które on i jego koledzy streamerzy wybrali do oglądania w Jeunesse Arena.Źródło : https://www.esportsgrizzly.com/counter-strike/why-does-the-iem-rio-csgo-major-venue-look-empty/