Davai Lama o przetasowaniach, grze Nightfall i e-sporcie w Belgii


Belgijski profesjonalny gracz Dota 2, Cedric „Davai Lama” Deckmyn, powiedział Cybersport.Metaratings.ru o przetasowaniach w Ameryce Północnej, grze Nightfall i rozwoju cybersportu w Belgii.

Postaw na Dota 2 z 1xBet

DOTA 2

– Proszę powiedz nam coś o sobie. Jak trafiłeś do Wildcard Gaming?

– Do D2 hustlers dostałem się w kwietniu, żeby wziąć udział w eliminacjach NA Open. Po wygraniu Lower Division, 1437, pandaego i papatooty odeszliśmy, znaleźliśmy nowych graczy do wzięcia udziału w BTS Pro Series. Ja też stałem się supportem, abyśmy mogli wziąć Monstera.

Po ostatnich BTS niektórzy nie byli zadowoleni z wyników. Monsters i Yuma zaczęli grać dla SA, a FLee przeszedł do 2based, więc byli tylko esK i ja. Szukaliśmy graczy dla D2 Hustlers i znaleźliśmy Sammyboya, yamsuna i alexxo. Wkrótce po założeniu Wildcard Gaming zdecydowało się nas sponsorować.

— Skąd wziął się twój pseudonim Davai Lama? Gdzie nauczyłeś się rosyjskiego?

– Kiedy zacząłem grać w Dota 2, poznałem język i kulturę rosyjską. Podobało mi się słowo „Давай” (po rosyjsku „pociągnij diabeł”), pasowało do mojego stylu gry. Podobał mi się również Dalajlama, więc stworzyłem pseudonim Davail Lama i go użyłem.

Rosyjskiego nauczyłem się grając w gry wideo. Kiedy miałam 16 lat, zaczęłam się tego uczyć w szkole i robiłam to przez 2,5 roku.

Postaw na Dota 2 z 1xBet

— Co możesz powiedzieć o e-sporcie w Belgii? Czego brakuje?

– Esport w Belgii radzi sobie całkiem nieźle. Niewiele osób gra w Dota 2. Gracze zwracają uwagę głównie na League of Legends i Counter-Strike. Myślę, że to kwestia kulturowa.

— Niedawno pokonałeś EG z wynikiem 2-0. Jak ci się to udało? Jakie fatalne błędy popełnił twój przeciwnik?

Po tym, jak zobaczyliśmy, jak Black & Yellow pokonuje EG, poczuliśmy krew i zdaliśmy sobie sprawę, że nasz przeciwnik jest wrażliwy. Poprawiliśmy też nasz styl i dobrze graliśmy na treningach. Byliśmy pewni siebie przed meczem. EG nie grało zespołowo, tak jak przeciwko B&Y. Co więcej, w przeciwieństwie do nas, chłopaki grali fatalnie, więc seria spokojnie się skończyła.

— Co myślisz o Nightfall na pozycji 3? Czy powinien znów zostać nosicielem?

– Za każdym razem, gdy doświadczony gracz zmienia swoją pozycję, to wielka gra. Oczywiście Nightfall jest bardzo sprytnym i utalentowanym graczem, ale nie ma gwarancji, że uda mu się zagrać inną rolę. Wszyscy wiedzą, że nadal nie jest dobry w off-lane. Będzie potrzebował dużo czasu na przystosowanie się i poprawę na tym stanowisku. Uważam, że problem polega na tym, że Nightfall pokonuje zbyt wiele zmian. Gra zupełnie inną rolę bez żadnego doświadczenia, z czterema nowymi graczami w innym języku. Dlatego myślę, że nie będzie łatwo się dostosować. Jeśli Evil Geniuses nie grają lepiej, a Egor nie jest zadowolony ze swojej gry, będzie musiał rozważyć powrót na pierwszą pozycję.

— Jak myślisz, kto będzie walczył o pierwszą trójkę Pierwszej Dywizji?

– Mówiąc o top 3 Upper Division, wierzę, że Quincy Crew i Undying zajmą pierwsze dwie linie, a top 3 będzie między nami, 4zoomerami i być może EG, jeśli poprawią swoją grę. Ale myślę, że to mało prawdopodobne, więc prawdopodobnie my lub 4zoomers.

Postaw na Dota 2 z 1xBet

— Dlaczego nie ma twojego pakietu w Dota 2? Jaki jest powód?

– Nasza organizacja zrobiła nasz pakiet, ale kiedy nas podpisali, było już za późno na pierwszy termin, więc musieliśmy czekać.

— Twoim następnym przeciwnikiem jest drużyna Black & Yellow, która również pokonała EG. Co myślisz o tych seriach?

– B&Y miał bardzo wyrównaną serię przeciwko EG i przegrał z Arkoshem, podczas gdy obaj łatwo pokonaliśmy. Wziąłem też dwóch najlepszych graczy z Black & Yellow, yamsun i esK, więc uważamy, że jesteśmy silniejsi. 4zoomers to nasi główni przeciwnicy w tym sezonie.

— Który region, jak sądzisz, pogrążył się w 322 najbardziej?

– Niewiele wiem o phishingu w Dota 2. Wygląda na to, że NA i EU miały wiele nieudanych prób phishingu graczy z WNP, ale wierzę, że 322 może zdarzyć się w każdym regionie.

— Jakie przetasowania w Ameryce są najbardziej nagłe?

– EG dokonało najbardziej nieoczekiwanych zmian w tym sezonie: Jerax przeszedł na emeryturę na dwa lata i otrzymał 4000 MMR, a Nightfall zmienił region, pozycję i język. Myślę, że inne zmiany w składach były dość przewidywalne. Być może przejście Sammyboya na pozycję 4 było dla wielu osób nagłe.

Postaw na Dota 2 z 1xBetŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=FC19371789B247B190B97AA781890A67&url=https%3A%2F%2Fwww.telecomasia.net%2Fblog%2Fdavai-lama-about-reshuffles-nightfall-game-and-esports-in-belgium%2F&c=1721148628569509611&mkt=fr-fr