Counter-Strike 2: Wszystko, co dotychczas wiadomo – Data premiery, dostęp do bety, przenoszenie przedmiotów i więcej!

Counter-Strike 2: Wszystko, co dotychczas wiadomo

Counter-Strike 2 jest już oficjalnie zapowiedziany, a fani kultowej taktycznej strzelanki drużynowej od Valve nie będą musieli długo czekać, aby zagrać w ewolucję CS:GO. Gra wciąż znajduje się we wczesnej fazie testów, ale Valve podzieliło się już wieloma szczegółami na temat gry i zmian na polu bitwy. Poniżej podsumowaliśmy to, czego można się spodziewać po premierze Counter-Strike 2.

Data premiery Counter-Strike 2

Valve zamierza wydać kontynuację latem 2023 roku, ale nie ustalono jeszcze konkretnej daty. Garstka graczy pomaga dopracować wrażenia przed premierą w ramach zamkniętej bety.

Dostęp do wersji beta Counter-Strike 2

Valve traktuje priorytetowo weteranów, którzy przez lata spędzili mnóstwo czasu w CS:GO, mają wysoki współczynnik zaufania i dobrą opinię na swoich kontach Steam. Jeśli spełniasz te kryteria, istnieje duża szansa, że ​​zaproszenie w końcu pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej, ponieważ Valve wprowadza dostęp do wersji beta w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przenoszenie przedmiotów z CS:GO do Counter-Strike 2

Można „zabrać ze sobą cały ekwipunek CS: GO do Counter-Strike 2”, według Valve. Jako dodatkowy bonus, każda skórka będzie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek dzięki Source 2, nadając im połysk obecnej generacji, który pozwoli ci podziwiać je w ich ulepszonej chwale.

Zmiana stawek tickowych w Counter-Strike 2

Częstotliwość taktów, czyli jak często serwer aktualizuje się w celu odzwierciedlenia działań w grze, takich jak ruch i strzelanie, jest dostrajana w Counter-Strike 2 dzięki aktualizacjom podrzędnym. Według Valve każda akcja będzie niemal natychmiastowa, gdy wykonasz jakąkolwiek akcję. Ta nowa technologia ma na celu wyrównanie szans dla wszystkich graczy i powinna stworzyć uczciwe środowisko dla rywalizacji online.

Zmiana map w Counter-Strike 2

Valve twierdzi, że wiele ulubionych map zostanie ulepszonych, a zmiany można podzielić na jedną z trzech kategorii. Mapy probiercze pozostaną praktycznie identyczne z ich korzeniami CS:GO. Ulepszone mapy zawierają wizualne ulepszenia tekstur, materiałów i oświetlenia, a przerobione mapy to nowe poziomy, które zostały całkowicie przebudowane od zera w Source 2.

Zmienione granaty dymne

Granaty dymne w Counter-Strike 2 będą bardziej dynamiczne i przydatne niż kiedykolwiek wcześniej. Valve wykorzystuje nową technologię „objętościowego dymu”, która będzie wchodzić w interakcje z otoczeniem i reagować na oświetlenie, strzały i eksplozje.

Koszt Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 będzie dostępny jako bezpłatna aktualizacja.

Platformy, na których będzie dostępna gra Counter-Strike 2

Na razie gra będzie dostępna wyłącznie na PC, a Valve nie wspomniało jeszcze nic o portach konsoli.

Źródło: Gamespot.