Czy zakłady na e-sporty będą legalne w Nowym Jorku?


Chociaż detaliczne zakłady sportowe zostały zalegalizowane w Nowym Jorku w 2019 roku i Zakłady sportowe online mają się wkrótce ruszyć w Empire State zakłady eSports nie zostały jeszcze w pełni zalegalizowane.

Przepisy dotyczące zakładów e-sportowych różnią się w zależności od stanu, co oznacza, że ​​w niektórych stanach zakłady eSportowe są w pełni legalne, w innych regulowane, aw innych nielegalne. eSZakłady na porty są w pełni legalne tylko w czterech stanach — Nevadzie, New Jersey, Tennessee i Zachodniej Wirginii.

Jednakże, Nowy Jork to stan, w którym e-sport jest regulowany, co oznacza, że ​​obowiązują pewne zasady i ograniczenia, ale niekoniecznie jest to niezgodne z prawem. Pozostałe stany to Arkansas, Delaware, Iowa, Illinois, Michigan, Rhode Island, Montana, Nowy Meksyk, Oregon i Pensylwania.

Popularność e-sportu w USA zaczęła rosnąć w ciągu ostatnich kilku lat, ale już stała się podstawą w świecie zakładów sportowych. Barclays Center w Nowym Jorku jest gospodarzem ESL One New York, corocznego turnieju gier wideo organizowanego przez największą sieć e-sportową na świecie.

W zakładach na eSporty można znaleźć kilka gatunków gier wideo, w tym wieloosobową arenę bitew online (MOBA), strzelankę pierwszoosobową (FPS) i strategię czasu rzeczywistego (RTS). Niektóre z popularnych gier rozpoznawanych na poziomie profesjonalnym to Dota 2, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, SMITE, Heroes of the Storm, Hearthstone i Overwatch.

Niedawna sieć działań badanie pokazał, że Nowy Jork zajmuje 4. miejsce pod względem stanów o największych zarobkach z e-sportu. Chociaż nie na poziomie lig sportowych, takich jak NFL i NBA, eSports nadal szacuje się warte imponującego 1 miliarda dolarów na całym świecie.

Nadchodzące zakłady sportowe w Nowym Jorku na urządzenia mobilne

Nowy Jork zaakceptował oferty znanych amerykańskich bukmacherów przed spodziewanym uruchomieniem zakładów sportowych online na początku 2022 roku. Oto lista bukmacherów, które będą dostępne na żywo.

Więcej bukmacherów można dodać w przyszłości, ale harmonogram tego pozostaje nieznany. Nie jest również jasne, którzy operatorzy będą następni w kolejce do zatwierdzenia.

Przeczytaj nasze Zakłady sportowe w Nowym Jorku aby dowiedzieć się więcej o statusie zakładów sportowych w Empire State i o tym, jak może to wpłynąć na przepisy dotyczące e-sportu.

Więcej informacji na temat Nowego Jorku i innych stanów, które zalegalizują zakłady sportowe w 2022 r. i później, znajdziesz w naszym śledzenie legalizacji o nowości, jak to się dzieje.

Jak oceniasz ten artykuł?Źródło : https://www.actionnetwork.com/esports/will-esports-be-legal-in-ny