Czy warto inwestować w FaZe Clan? Oto historia akcji


FaZe Clan trafił na pierwsze strony gazet, gdy stał się pierwszą organizacją e-sportową, która pojawiła się na giełdzie NASDAQ. Ale wydaje się, że wartość jego akcji nie jest taka, jak kiedyś.

FaZe Clan wszedł na giełdę w lipcu 2022 roku, umożliwiając fanom i inwestorom na całym świecie posiadanie części napędzanej szumem organizacji e-sportowej. FaZe może pochwalić się utalentowanymi składami w Call of Duty, Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive i silnym składem streamingowym. W sierpniu cena akcji osiągnęła szczyt ponad 20 USD.

Jednak od tego szczytu w sierpniu cena akcji FaZe Clan była dość chwiejna. W ostatnich miesiącach kurs akcji był dość zmienny. Po złożeniu przez firmę wniosku S1 26 września kurs akcji znacznie spadł.

Cena akcji FaZe Clan wynosi teraz nieco ponad 9 USD.

To najniższa cena akcji FaZe Clan od czasu fuzji SPAC w lipcu. 30% spadek jest poważnym spadkiem dla akcjonariuszy FaZe Clan.

Co spowodowało spadek kursu akcji FaZe Clan?

Zgłoszenie S1 w zeszłym miesiącu pozwoliło organizacji na emisję nowych akcji i prowadzenie akcji wewnętrznych przez krótki czas. Planowane jest wyemitowanie blisko 6 mln nowych akcji, co spowodowało obniżenie kosztu każdej akcji. Wynika to z dostępności większej liczby akcji.

Według VentureBeat ponad 71 milionów dolarów ze 100 milionów dolarów zobowiązań ochronnych organizacji „nie wywiązało się ze swoich zobowiązań”. Backstop jest jak polisa ubezpieczeniowa na wypadek, gdyby nowe akcje nie zostały sprzedane, pozwalając na ich zakup przez gwaranta.

Innym powodem, dla którego akcje FaZe Clan spadły, jest to, że cały złożony indeks NASDAQ spadł w tym miesiącu o 10%. Negatywny wpływ odczuły wszystkie spółki na giełdzie.

Więc czy powinieneś zainwestować w FaZe Clan? Nie teraz. Rynek jest bardzo niestabilny i oczekuje się, że będzie spadał, w tym FaZe.Źródło : https://win.gg/news/is-faze-clan-worth-investing-in-heres-the-history-of-the-stock/