Czy konsola do gier wideo w pojeździe elektrycznym może zapewnić przewagę konkurencyjną? Te 2 firmy tak myślą — Sony Group (NYSE:SONY)


Na rynku pojazdów elektrycznych pojawili się nowi gracze, a tradycyjne firmy motoryzacyjne stawiają na przejście na czystą energię, a wszystko to w celu odebrania liderowi udziału w rynku Tesla Inc TSLA. Dwie duże firmy łączą siły w ruchu, który ich zdaniem zapewni im przewagę konkurencyjną nad Teslą i innymi graczami.

Co się stało: Dwie korporacje, które wkrótce mogą wejść na rynek pojazdów elektrycznych, to gigant technologiczny Sony Group Corp SONY i producenta samochodów Firma motoryzacyjna Hondy HMCktóry ogłosił wspólne przedsięwzięcie na początku tego roku.

Aby zapewnić przewagę konkurencyjną nad rywalami, spółka joint venture o nazwie Sony Honda Mobility mogłaby wykorzystać siłę Sony i zintegrować konsole do gier wideo z pojazdami.

Według Financial Times, Playstation5 lub PS5, który jest jednym z najlepiej sprzedających się systemów gier wideo na świecie, może być częścią konsoli rozrywki dla pojazdów z joint venture.

Sony zasugerowało większe zaangażowanie w przestrzeń pojazdów elektrycznych, wykorzystując poprzednie pokazy Consumer Electronic Show, aby pochwalić się koncepcjami i ogólną wizją planów firmy.

Starszy wiceprezes Sony Izumi Kawanishi niedawno omówiono potencjalne zalety wspólnego przedsięwzięcia.

„Sony oferuje treści, usługi i technologie rozrywkowe, które poruszają ludzi. Dostosowujemy te aktywa do mobilności i to jest nasza siła w stosunku do Tesli” – powiedział Kawanishi w rozmowie z Financial Times.

Kawanishi powiedział, że Tesla nie świadczy usług w zakresie treści.

„Aby cieszyć się przestrzenią w samochodzie, musisz sprawić, by była to przestrzeń, w której nie musisz jeździć”.

Kawanishi podkreślił, że przy opracowywaniu pojazdów autonomicznych priorytetem powinna być przestrzeń rozrywkowa i oferta wewnątrz kabiny.

Przewodniczący ds. mobilności w firmie Sony Honda Yasuhide Mizuno powiedział, że zamiast oferować gry w pojazdach takich jak Tesla, nowy plan wspólnego przedsięwzięcia byłby inny.

„Opracujemy samochód jako sprzęt, który zaspokoi rozrywkę i sieć, którą chcielibyśmy zaoferować” – powiedział Mizuno.

Powiązany link: Wyścig EV nabiera tempa, gdy Sony i Honda przygotowują się do oferty premium EV

Dlaczego to ważne: Lider rynku, Tesla, skupił się bardziej na funkcjach rozrywkowych pojazdów i na początku tego roku ogłosił demo dodawania integracji Steam (biblioteki gier wideo) w pojazdach. CEO Tesli Elona Muska powiedział, że większy poziomy ekran w pojazdach Model S i Model X oraz ulepszony układ graficzny zapewniają rozrywkę „dosłownie na poziomie PlayStation 5”.

Integracja ze Steam może przynieść popularne gry, takie jak „Cyberpunk 2077”, „Counter-Strike: Global Offensive”, „Dota 2”, „Apex Legends” i „PUBG: Battlegrounds”, jako opcje gry w pojazdach Tesli.

Koncentracja na rozrywce i funkcjach samochodowych może stanowić wyróżnik dla spółki joint venture Sony i Hondy, kontynuując trend polegający na tym, że marki pojazdów stawiają bardziej na funkcje samochodowe niż tylko na zasięg baterii i cenę naklejek pojazdów elektrycznych.

Sony planuje również, aby jej pojazdy były autonomiczne, więc pewnego dnia wszystkie ich pojazdy mogą być wyposażone w gry wideo PlayStation, co może prowadzić do obaw związanych z bezpieczeństwem. Tesla wcześniej spotkała się z sprzeciwem ze strony National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) w związku z tym, że jej samochodowa platforma gier wideo rozprasza uwagę, gdy pojazd jest w drodze.

Sony i Honda poinformowały wcześniej, że dostawy nienazwanego pierwszego pojazdu z joint venture mogą zostać dostarczone w 2026 roku.

Honda pracuje również nad rozszerzeniem portfolio własnych pojazdów elektrycznych, w tym SUV-a Prologue, który ma zadebiutować w USA w 2024 roku

Czytaj dalej: Grand Theft Tesla? Simsy Tesli? Elon Musk wspiera wprowadzanie obrazów Tesli z twojego sąsiedztwa do gier wideoŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=637e5fa6c4da40c999edd7b738fe3589&url=https%3A%2F%2Fwww.benzinga.com%2Fgeneral%2Fgaming%2F22%2F11%2F29832485%2Fcould-a-video-game-console-inside-an-electric-vehicle-be-a-competitive-advantage-these-2-companies&c=4049642857369349085&mkt=fr-fr