Czempionat Świata League of Legends: Ninjas in Pyjamas i Astralis przebijają się do półfinałów

Nowości 5 listopada 2022 r.; San Francisco, Kalifornia, USA; Fani robią falę między meczami Mistrzostw Świata League of Legends między T1 i DRX w Chase Center. Obowiązkowy kredyt: Kelley L Cox-USA TODAY Sports

Ninjas in Pyjamas i Astralis awansowali do półfinałów na YaLLA Compass

Ninjas in Pyjamas i Astralis zapewnili sobie miejsca w półfinałach podczas piątkowych wygranych na turnieju YaLLA Compass w Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ninjas zdominowali swoje ćwierćfinałowe starcie przeciwko Fnatic w dwóch mapach, podczas gdy Astralis potrzebowało trzech map, aby pokonać zespół BetBoom Team.

Ninjas zmierzą się z mistrzem grupy B, FURIA Esports, w jednym z sobotnich półfinałów, a Astralis stanie do walki z zwycięzcą grupy A, The MongolZ.

Wydarzenie Counter-Strike: Global Offensive o wartości 400 000 dolarów obfitowało w 12 drużyn podzielonych na dwie grupy do rozegrania rundy z podziałem, składającej się z meczów best-of-one. Drużyna z pierwszego miejsca w każdej grupie awansowała do półfinałów, drużyna z drugiego miejsca w każdej grupie przejdzie do ćwierćfinałów jako wysoki nasionek, natomiast drużyna z trzeciego miejsca w każdej grupie zakwalifikowała się jako niski nasionek.

Playoffy w eliminacji jedna drużyna to mecze best-of-three, a zwycięzca wielkiego finału w niedzielę zdobędzie 200 000 dolarów.

Ninjas rozpoczęli swój mecz od zwycięstwa 13-6 na Anubis i przeżyli bliższe wezwanie, 13-11, na Ancient. Artem „r1nkle” Moroz z Ukrainy poprowadził zwycięzców z 39 fragami i różnicą plus-17 kill-deaths. Aurelien „afro” Drapier z Francji miał najlepsze 26 killi w zespole Fnatic, który nie miał graczy z dodatnim KD.

Astralis otworzył swój mecz od zwycięstwa 13-5 na Nuke, ale BetBoom odpowiedział 13-7 na Mirage. Na ścisłej, decydującej mapie Ancient, BetBoom wygrał cztery z pięciu ostatnich rund, aby zmusić do dogrywki, lecz Astralis wygrał kolejne trzy rundy, aby zakończyć mecz.

Aleksander „br0” Bro z całkowicie duńskiego składu poprowadził wygranym z 61 fragami i różnicą plus-18 killów. Aleksandr „zorte” Zagodyrenko z całoruskiego zespołu BetBoom zakończył z 55 fragami i różnicą plus-8 killów.

Turniej będzie kontynuowany w sobotę dwoma półfinałowymi meczami:

  • MongolZ vs. Astralis
  • FURIA Esports vs. Ninjas in Pyjamas

Pula nagród YaLLa Compass:

  • 1. 200 000 dolarów
  • 2. 56 000 dolarów
  • 3-4. 28 000 dolarów
  • 5-6. 20 000 dolarów – BetBoom Team, Fnatic
  • 7-8. 8 000 dolarów – HEROIC, Complexity Gaming
  • 9-10. 8 000 dolarów – ENCE, Eternal Fire
  • 11-12. 8 000 dolarów – Sashi Esport, BIG

–Field Level Media

Źródło : deadspin.com