CS:GO to najmniej stresujący tytuł FPS, Apex Legends jest najbardziej stresujący: badanie


Ludzie zwykle grają w gry wideo, aby cieszyć się wolnymi godzinami lub zmniejszyć stres po ciężkim dniu pracy. Podczas gdy większość gier RPG lub opartych na fabule zapewnia graczom przyjemne wrażenia, niektóre tytuły FPS mają tendencję do zwiększania poziomu stresu graczy ze względu na ekstremalną konkurencyjność. Tak więc University of Leeds w Wielkiej Brytanii przeprowadził niedawno badanie, aby znaleźć najbardziej i najmniej stresujące tytuły FPS na rynku, a wyniki są dość zaskakujące.

Badanie, które zostało zlecone przez BetVictor, zostało przeprowadzone na 32 dobrych i doświadczonych graczach czterech różnych tytułów FPS. Wśród tytułów FPS znalazły się popularne gry typu battle royale, takie jak Apex Legends, Call of Duty Warzone, PUBG i taktyczny tytuł FPS firmy Valve Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).

Naukowcy zmierzyli tętno i ciśnienie krwi graczy przed i po rozegraniu wybranej przez nich gry. Na podstawie uzyskanych danych stworzyli graficzną reprezentację tego, jak gry wpływały na poziom stresu graczy. Możesz sprawdzić średnie tętno graczy dla różnych tytułów na poniższym wykresie.

CS:GO to najmniej stresujący tytuł FPS, Apex Legends jest najbardziej stresujący, ujawnia studium
Obraz: BetVictor

Tak więc, zgodnie z badaniem, niezwykle popularny tytuł Battle Royale firmy Respawn, Apex Legends, okazał się najbardziej stresujący dla graczy. Średnie tętno graczy Apex Legends wynosiło 80,6 uderzeń na minutę przed rozpoczęciem gry. Po zagraniu jednak średnie tętno wzrosło do 83,1 bpm.

Z drugiej strony, kultowy taktyczny FPS Valve CS:GO okazał się najmniej stresującą grą, ponieważ średnie tętno graczy spadło z 79,5 bpm przed rozpoczęciem gry do 77 bpm po jej rozegraniu. Może to wynikać z faktu, że CS:GO jest grą metodyczną, podobnie jak Valorant Riot, która wymaga od graczy myślenia. W przeciwieństwie do tytułów Battle Royale, takich jak COD Warzone, PUBG czy Apex Legends, które często stawiają graczy w sytuacjach wysokiego napięcia.

Teraz, przechodząc do poziomu stresu graczy, chociaż wszystkie gry zmniejszyły ogólny poziom stresu graczy, niektóre z nich zmniejszyły poziom stresu bardziej niż inne. Na przykład średni poziom stresu gracza CS:GO spadł najbardziej, podczas gdy średni poziom stresu gracza Apex Legends spadł najmniej. Możesz sprawdzić ogólne porównanie poziomu stresu dla tytułów FPS na poniższym wykresie.

CS:GO to najmniej stresujący tytuł FPS, Apex Legends jest najbardziej stresujący, ujawnia studium
Obraz: BetVictor

Tak więc w tym badaniu naukowcy z University of Leeds doszli do wniosku, że CS: GO jest najmniej stresującym tytułem FPS, a Apex Legends jest najbardziej stresującym. Dlatego jeśli jesteś fanatykiem Apex Legends, sugerujemy wypróbowanie innych gier FPS na rynku, które zmniejszą stres, zamiast go zwiększać. W końcu gry wideo mają cię bawić, a nie stresować.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=2D1FE3C4161B4E28ADCBC4CE8DE2CCA4&url=https%3A%2F%2Fbeebom.com%2Fcsgo-is-the-least-stressful-fps-title-apex-legends-is-the-most-stressful-one-study%2F&c=17688873853879095085&mkt=fr-fr