CS:GO pobija rekordy liczby graczy na Steamie

CS:GO pobija własny rekord liczby jednoczesnych użytkowników

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) po raz kolejny pobiło rekordową liczbę jednoczesnych użytkowników komputerów PC. Według SteamDB, CS:GO przekroczyło 1,8 miliona jednoczesnych użytkowników w weekend, pobijając nie tylko swój własny rekord liczby jednoczesnych użytkowników, ale także umacniając się jako jedna z największych gier w historii Steam.

CS:GO vs PUBG: Battlegrounds

Z wczorajszą liczbą 1 818 773 graczy CS:GO jednocześnie, oznacza to, że tylko PUBG: Battlegrounds ma teraz wyższą liczbę jednoczesnych gier – żadna inna gra, która kiedykolwiek została wydana na Steamie, nie może się równać.

Rekordy liczby użytkowników

Ta przełomowa strzelanka – która istnieje w takiej czy innej formie od ponad 20 lat – dopiero niedawno pobiła swój własny rekord, osiągając w lutym rekord wszechczasów wynoszący 1,32 miliona graczy, przekraczając 1,4 miliona w marcu, a następnie osiągnął 1,5 miliona jednoczesnych na koniec tego samego miesiąca. Przed nowym rekordem z lutego, rekord równoczesnych użytkowników CS: GO wynosił podobno 1 308 963 graczy. Ale ten rekord został ustanowiony trzy lata temu i jak być może pamiętacie, w tym czasie wydarzyło się coś, co nieoczekiwanie zatrzymało nas wszystkich w domu. To sprawia, że ​​te ostatnie rekordowe liczby użytkowników są jeszcze bardziej imponujące.

Counter-Strike 2

Plotki o Counter-Strike 2 krążyły już od jakiegoś czasu, w tym wyciek na początku tego roku i zgłoszenie znaku towarowego, ale Counter-Strike 2 został ostatecznie – i oficjalnie – ogłoszony i zostanie uruchomiony latem 2023 roku. Darmowa aktualizacja do CS:GO rozpocznie nową erę gry na silniku Valve Source 2, która, jak obiecuje firma, będzie oznaczać „największy skok techniczny w historii Counter-Strike”.

Counter-Strike w roli dziennikarstwa

Niedawno informowaliśmy, że fińska gazeta Helsingin Sanomat wykorzystuje Counter-Strike do dostarczania rosyjskim graczom dokładnych wiadomości na temat inwazji Putina na Ukrainę. Gazeta stworzyła mapę w CS:GO do dystrybucji „niezależnego dziennikarstwa”, która rozpoczęła się na początku tego tygodnia w Światowy Dzień Wolności Prasy. Mapa, oparta na rozdartym wojną słowiańskim mieście, zawiera tajne pomieszczenie, w którym pokazano nieocenzurowane nagranie inwazji na Ukrainę w języku rosyjskim.

„Ta mapa pokazuje, że dziennikarstwo może być zrobione w różny sposób, a my musimy znaleźć nowe sposoby, aby docierać do naszych czytelników. Dzięki CS:GO, Helsingin Sanomat może dotrzeć do nowych odbiorców, którzy być może nigdy nie przeczytaliby naszej gazety” – powiedział Atte Jääskeläinen, dyrektor ds. cyfrowych w Helsingin Sanomat.

Źródło: Eurogamer.net.