Faze, Apeks i NiP na scenie Legends | CS:GO Paris Major 2023

CS:GO Paris Major 2023 – Faze, Apeks i NiP rezerwują swoje miejsca na scenie Legends

Przedostatniego dnia etapu Challengers turnieju BLAST.tv Paris Major 2023 widzieliśmy, jak trzy kolejne drużyny dołączają do G2 i ENCE w pociągu do etapu Legends ostatniego w historii Counter-Strike: Global Offensive Major. W ciągu dnia rozegrano w sumie siedem meczów do trzech zwycięstw, a kiedy opadł kurz (RIP Dust 2), pięć grup graczy CS przeszło do następnego etapu turnieju.

PaiN i Team Liquid pozostawili w zawieszeniu

Wszystko zaczęło się od walki Fluxo z Team Liquid, którzy są na Majorze ze wszystkimi nadziejami i marzeniami północnoamerykańskich fanów CS. Przychodząc do tego meczu, przegrywali 1-2 w swoim zestawieniu zwycięstw, a sprawy wyglądały dla nich ponuro. Ale pokonali Fluxo 2-1 i wyrównali wynik. W tej chwili Team Liquid znajduje się u progu kwalifikacji do etapu Legends.

W drugim meczu dnia Monte, który jeszcze nie awansował, zmierzył się z TheMongolz, który po porażce 0:2 z drużyną ukraińską został przewieziony na lotnisko de_airport. Z drugiej strony Gamer Legion podtrzymał swoje nadzieje na kwalifikacje, pokonując OG w meczu do trzech zwycięstw. Liquid kontynuowali również swoją formę w drugim meczu tego dnia, kiedy pokonali swoich północnoamerykańskich odpowiedników, Complexity, wysyłając ich z powrotem do domu.

FaZe na nowo rozpaliło marzenia fanów o tytułach, przekonująco pokonując FORZE, którzy najwyraźniej nie odnaleźli się w składzie. Mieli swoje wzloty i upadki i wyglądali na niespokojnych przez cały etap Pretendentów.

Może to być najważniejszy transfer sprayu w grze, @vexite_ #BLASTTVMajor

Apeks dokonuje cięcia

Najszczęśliwszą niespodzianką dla europejskich fanów CS-a była kwalifikacja Apeksa. Drużyna miała świetny początek swojej podróży etapowej Challengers, ale napotkała kilka wybojów na drodze do końcowych etapów tej części turnieju. Na początku trzeciego dnia etapu Challengers BLAST.tv Paris Major 2023 mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa w trzech rozegranych meczach. Wszystko zależało od ich meczu z paiN, który był na trzecim miejscu w tabeli, z taką samą liczbą zwycięstw na koncie, dzięki lepszemu stosunkowi wygranych do przegranych rund. Obie drużyny walczyły w epickiej bitwie na trzech mapach, w której drużyny grały na Ancient (wygrał Apeks, 16-11), Vertigo (wygrał paiN, 16-13) i Anubis (wygrał Apeks, 16-9) ).

Podczas gdy dla graczy Apeks to były uśmiechy, nadzieje fanów i graczy paiN wisi na włosku, ponieważ są nastawieni na spotkanie z Monte, który pokazał potencjał i może rzucić cień na plany paiN.

Ninjas in Pyjamas, w swoim meczu dnia przeciwko Grayhound, pokonali Australijczyków 2-0. A na koniec wręczono im również bilety na scenę Legends. W chwili pisania tego tekstu tabela punktów etapu Challengers BLAST.tv Paris Major 2023 wygląda następująco:

 • G2 – 3-0
 • ENCE – 3-0
 • Apeks – 3-1
 • NiP – 3-1
 • Team Liquid – 2-1
 • Monte – 2-2
 • PaiN – 2-2
 • Gamer Legion – 2-2
 • OG – 1-2
 • Fluxo – 1-2
 • TheMongolz – 0-3
 • Complexity – 0-3
 • FORZE – 0-3

W ostatnim dniu etapu Pretendentów, z trzema wolnymi miejscami, ciekawie będzie zobaczyć, która drużyna dostanie się do etapu Legends, a która zostanie odesłana do domu.

Oto spojrzenie na dzień 4 etapu Challengers – Aby uzyskać wszystkie nasze relacje z BLAST.tv Paris Major 2023, sprawdź tę stronę.

Źródło: https://www.digit.in/news/gaming/csgo-paris-major-2023-faze-apeks-and-nip-reserve-their-berths-on-the-bus-to-the-legends-stage-67976.html.