CS:GO bije rekord z 1,8 mln graczy – zapowiedź Paris Major. Nagrody dla graczy!

CS:GO osiąga nowy rekord graczy jednocześnie

Counter-Strike: Global Offensive osiągnął nowy rekord największej liczby jednoczesnych graczy na Steamie, z ponad 1,8 miliona osób grających w tę grę w tym samym czasie. Poprzedni rekord 1,5 miliona graczy jednocześnie padł pod koniec marca 2023 roku. W tym czasie gra odnotowała znaczny wzrost liczby w związku z zapowiedzią Counter-Strike 2.

A teraz strzelanka Valve osiągnęła jeszcze bardziej imponujący kamień milowy. 6 maja liczba graczy wyniosła 1,8 miliona. Ten wzrost aktywności można w dużej mierze przypisać nadchodzącemu dużemu turniejowi w Paryżu, który rozpocznie się 8 maja. Aby uczcić tę okazję, firma Valve stworzyła nagrody w grze dla gracze.

CS:GO i przyszłość

Turniej z serii Paris Major jest ostatnim wydarzeniem CS:GO, którego zakończenie zaplanowano na 21 maja. Po turnieju profesjonaliści e-sportu przeniosą swoją uwagę na Counter-Strike 2, choć pierwsze oficjalne zawody odbędą się dopiero w marcu 2024 r. Warto odnotować, że Counter-Strike 2 ma ukazać się latem 2023 roku.

Statystyki CS:GO i więcej informacji

Statystyki CS:GO znajdziesz tutaj. Nie zapomnij też dołączyć do naszej platformy 80 Level Talent i naszego kanału Telegram, śledź nas na Instagramie i Świergotgdzie dzielimy się awariami, najnowszymi wiadomościami, niesamowitymi dziełami sztuki i nie tylko.

Źródło: https://80.lv/articles/cs-go-hits-new-record-with-1-8-million-peak-concurrent-players-on-steam/.