CS:GO osiąga 1,4 miliona jednoczesnych graczy wśród plotek o źródle 2


W ekscytującym zwrocie wydarzeń Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) po raz kolejny pobił swój poprzedni rekord jednoczesnych graczy. Nowy rekord, wynoszący 1 420 183, pobił poprzedni rekord 1 320 219 graczy.

Zdjęcie: SteamDB

Ten wzrost liczby graczy można przypisać plotkom o aktualizacji Source 2, które krążą w społeczności gry.

Plotki o aktualizacji Source 2

Na początku marca plotki o „CSGOS2” zaczęły się rozprzestrzeniać, gdy odkryto odniesienia do tego terminu w aktualizacjach sterowników NVIDIA. Doprowadziło to do lawiny spekulacji w społeczności, a dziennikarz i analityk e-sportu, Richard Lewis, dodał swój głos, twierdząc, że aktualizacja jest w przygotowaniu. Wydaje się, że pogłoski o aktualizacji wzbudziły zainteresowanie graczy, co doprowadziło do znacznego wzrostu liczby graczy.

Popularność CS:GO

CS:GO zawsze była popularną grą z oddaną bazą graczy, a jej popularność wciąż rośnie z biegiem lat. W 2020 roku w grze odnotowano szczyt około 1 300 000 jednoczesnych graczy ze względu na pandemię COVID-19 i rosnącą liczbę osób pozostających w domu. Jednak ostatnie plotki pozornie spowodowały wzrost zainteresowania grą, co doprowadziło do wzrostu liczby graczy.

Przyszłość CS:GO

Nie jest jasne, kiedy pojawi się aktualizacja, ale istnieją oznaki, że może to nastąpić w najbliższej przyszłości. Valve publikuje aktualizacje aktywności na blogu, co sugeruje, że aktualizacja jest w toku. Jeśli chodzi o inne gry na Steamie, żadna inna gra nie zbliża się do liczb CS:GO. Chociaż gry takie jak DOTA 2 i PUBG: Battlegrounds odnotowały znaczące liczby w historii, nigdy nie osiągnęły spójności CS:GO.

Nowy rekord jednoczesnych graczy w CS:GO to niezwykłe osiągnięcie, do którego przyczyniły się plotki wokół aktualizacji Source 2. Dopiero okaże się, kiedy pojawi się aktualizacja, ale można śmiało powiedzieć, że liczba graczy CS: GO będzie nadal rosła. Ponieważ żadna inna gra nie dorównuje CS:GO, jasne jest, że popularność tej gry pozostanie.Źródło : https://www.talkesport.com/news/csgo-hits-1-4-million-players/