CSGO na zhakowanej klawiaturze w dokumencie ze Szwecji


wiadomość
Zabawki
2 grudnia 2022, 19:23

Sposobów na oszustwo jest wiele. Na przykład przemycanie „przydatnych” skryptów klawiaturowych do turnieju CSGO.

Oszukiwanie jest niestety integralną częścią gier (nie tylko gier wideo). Jeśli ktoś jest niezadowolony z doniesień o „kreatywnych” drużynach w rozgrywkach CSGOprzypominający ten klip ze szwedzkiej produkcji Sport EnefranCo wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów.

Ten serial dokumentalny poświęcony esportowi jest dostępny od kilku dni. Niestety można go obejrzeć tylko w Szwecji. Opublikował jednak ciekawy artykuł Sam_FS Share na Reddicie Film przedstawiający zhakowaną klawiaturę w akcji w scenie cyklicznej.

Oczywiście nie chodzi o oszukiwanie podczas właściwej rywalizacji. W jednym odcinku porównanie darmowego narzędzia do oszukiwania z płatnym narzędziem używanym przez witrynę e-sportową.

w pewnym momencie Dwóch specjalistów ds. bezpieczeństwa cyfrowego zostało poproszonych o stworzenie „ulepszonej” klawiatury, której można by używać w grach w sieci lokalnej. Zamiast „oszukiwać”, załadowali aplikację, która podczas gry wyświetlała migający czerwony kwadrat w rogu ekranu Counter Strike globalna ofensywa.

Test odbył się tuż po zawodach Elitserien Wiosna 2022, po finałowym meczu pomiędzy Eyeballers a Young Ninjas, na komputerach graczy. Efekt możecie zobaczyć na filmie zamieszczonym na reddicie.

W ten sam sposób oszuści mogą przesyłać „pomocne” skrypty, które zwiększają ich szanse na wygraną podczas rzeczywistej gry turniejowej. Niestety, zawsze znajdą się tacy, którzy za wszelką cenę będą chcieli odnieść „zwycięstwo”.

Ktoś mógłby zapytać: czy gracze nie powinni sprawdzać swoich urządzeń pod kątem takich niespodzianek? Być może, ale w serii znalazł się też wywiad z dyrektorem turnieju PGL Stockholm 2021 (via reddit). Według niego Wielu organizatorów nie sprawdza sprzętu zawodników, bo często nawet nie wie, czego dokładnie szukać.

Możesz być zainteresowany:

  1. Counter-Strike: Global Offensive – Poradnik do gry

Od lat zainteresowany grami wideo (nie tylko grami wideo), ukończył studia magisterskie z polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą właśnie tej tematyce. Swoją przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc dla Newsroomu Gier, później także dla Newsroomu Filmowego i — Horror Horror! – Technologiczne (był też udział w encyklopedii gier). Zaczynał od gier platformowych i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale interesował się też grami karcianymi (w tym karcianymi), bijatykami, love soul i wszystkim, co jest związane z gamingiem jako takim. Nie pytajcie o kwestie graficzne – po kilku godzinach autor jest w stanie podziwiać rozpikselowane postacie z gier, które przypominają (jeśli nie starsze) czasy Game Boya.

jeszczeŹródło : https://www.moviesonline.ca/csgo-on-a-hacked-keyboard-in-a-document-from-sweden/