CS:GO bije rekordy – ponad 1,5 mln graczy jednocześnie

Counter-Strike: Global Offensive ustanawia nowy rekord liczby jednoczesnych graczy

Popularna gra FPS, Counter-Strike: Global Offensive, osiągnęła nowy rekord liczby jednoczesnych graczy. Liczba ta przekroczyła 1,5 miliona, co jest imponującym wynikiem dla gry, która ma już ponad dekadę.

Najnowszy rekord liczby jednoczesnych graczy

Najnowszy rekord liczby jednoczesnych graczy CS:GO wynosi ponad 1 533 939. Wynik ten jest obecnie wyświetlany na stronie SteamCharts i jest również najwyższą dzisiejszą liczbą jednoczesnych graczy w momencie pisania.

Porównanie z poprzednim rekordem

Poprzedni rekord liczby jednoczesnych graczy w CS:GO został pobity na początku lutego tego roku i wynosił 1 320 219. Oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy liczba graczy wzrosła o ponad 200 000.

Przyczyny wzrostu liczby graczy

Możliwe, że wzrost liczby graczy ma związek z ogłoszeniem Counter-Strike 2, które miało miejsce 22 marca. Zarówno nowi gracze, jak i powracający weterani grają w CS:GO, aby doskonalić swoje umiejętności przed premierą CS2 latem 2023 r. lub po prostu chcą trochę więcej pograć, zanim zostanie przyćmiony przez nadchodzący tytuł Counter-Strike.

Przyszłość liczby graczy

Ponieważ liczba graczy stale rośnie, istnieje spora szansa, że liczba jednoczesnych graczy będzie nadal rosła. Jednakże, nawet jeśli się tak nie stanie, pozyskanie ponad 1,5 miliona osób do grania w grę na raz to niezwykle imponujący wynik. Ciekawe będzie zobaczyć, jak liczba graczy CS2 będzie się kształtować, gdy gra zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Źródło: https://mp1st.com/news/csgo-concurrent-player-count-reaches-all-time-high-yet-again-at-over-1-5-million.