Indyjska drużyna CS:GO w Azjatyckich Kwalifikacjach – Mykhel

Indyjska drużyna CS:GO zakwalifikowała się do Azjatyckich Kwalifikacji

Indyjska drużyna Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) zakwalifikowała się do Azjatyckich Kwalifikacji, które odbędą się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej w dniach 10-17 lipca 2023 roku. Kapitan zespołu Harsh Jain (f1redup), Jaspreet Singh (SpawN), Sadab Khan (SK wow^), Piyush Kalwania (clouda), Nikhil Kathe (N1kace) i rezerwowy Omkar Thube (omkar09) odnieśli zwycięstwo z Bangladeszem, wygrywając 16-9, i z Sri Lanką, wygrywając 16-8 w dniu otwarcia.

Drużyna kontynuowała swoją passę drugiego dnia i zanotowała zwycięstwo 16:5 z Nepalem, a następnie zwycięstwo 16:6 z Pakistanem. Kapitan zespołu Harsh odegrał kluczową rolę w monumentalnych zwycięstwach Indii w kwalifikacjach, zaliczając w sumie 29 zabójstw przeciwko Bangladeszowi i 31 zabójstw przeciwko Nepalowi.

„Kwalifikacja do azjatyckich kwalifikacji i reprezentowanie Indii, a także krajowej społeczności CS:GO to niesamowite osiągnięcie dla nas wszystkich. Jestem naprawdę szczęśliwy, że zakończyliśmy na szczycie regionalnych rozgrywek Azji Południowej, pokonując każdą drużynę” – powiedział Harsh Jain, kapitan indyjskiej drużyny CS:GO.

Indyjska drużyna zapewniła sobie dziewicze kwalifikacje w regionalnych kwalifikacjach w Azji Południowej, pokonując Team Wicked Gaming w finale National Esports Championships (NESC) 2023, prowadzonych przez Esports Federation of India (ESFI) na początku tego roku. Teraz zmierzą się z najlepszymi drużynami CS:GO z Uzbekistanu, Indonezji, Wietnamu, Pakistanu i Arabii Saudyjskiej, aby zakwalifikować się do 15. Mistrzostw Świata w e-sporcie w Iasi w dniach 24 sierpnia – 4 września 2023 r.

Największe jak dotąd edycje turnieju

Dzięki ogromnej puli nagród w wysokości 500 000 $ (4,12 crore INR) 15. Mistrzostwa Świata w E-sporcie 2023 będą największą jak dotąd edycją turnieju z co najmniej 130 krajami uczestniczącymi w eFootball, DOTA 2, Tekken7, Mobile Legends, PUBG: Mobilne i CS:GO.

„Jesteśmy niezwykle dumni z naszego zespołu CS:GO, który awansował do azjatyckich kwalifikacji. Droga do tego miejsca była ciężka, ale ciężka praca i poświęcenie naszych graczy opłaciły się. Życzymy im wszystkiego najlepszego w nadchodzących kwalifikacjach i jesteśmy przekonani, że dotrą do wielkiego finału w Iasi” – powiedział Vinod Tiwari, prezes Esports Federation of India.

Pierwsza indyjska drużyna e-sportowa (CS:GO), w skład której wchodzą Swayambika Sachar (Sway), Shagufta Iqbal (xyaa), Nidhi Salekar (Stormyyy), Dilraj Kaur Matharu (COCO) i Aastha Nangia (CrackShot) Kwalifikacje przeciwko Sri Lance 11 maja i Team India (DOTA) rozpoczną swoje kwalifikacje w Azji Południowej od 15 maja. W 15. Mistrzostwach Świata w E-sporcie wezmą udział dobrze znany profesjonalista Tekken 7 Abhinav Tejan oraz sportowiec eFootball Ibrahim Gulrez reprezentujący kraj na prestiżowym turnieju.

Źródło: https://www.mykhel.com/more-sports/cs-go-south-asia-qualifiers-india-beat-pakistan-nepal-to-book-berth-215507.html.