CS: GO tury 10; Spojrzenie wstecz na jeden z największych tytułów FPS wszech czasów


Czy naprawdę minęło dziesięć lat?

W wiadomościach, które z pewnością obrócą każdego, kto był nastolatkiem w 2012 roku powoli w proch, Counter Strike globalna ofensywa, bardziej znany na całym świecie jako CS: GO, właśnie skończył 10 lat. Pomimo tego, że jego wiek jest uważany za ekstremalny w przestrzeni gier online dla wielu graczy, nadal może się poszczycić sporą liczbą graczy, a gra przyciąga jedną z największych baz graczy w dowolnym tytule na platformie Steam, własnej platformie / witrynie dewelopera Valve na PC. Biorąc pod uwagę fakt, że trwa już od dekady, pomimo licznych kontrowersji i wielu tytułów, które nalegają, aby zdobyć koronę jednego z największych tytułów FPS w przestrzeni gier na PC, łatwo się na to patrzy CS: GOdo dziś jako jedna z najlepszych gier Valve w swoim niewielkim portfolio.

Wydany po raz pierwszy w sierpniu 2012 r., CS: GO jest czwartą grą w Kontratak seria, opracowana przez Valve i Hidden Path Entertainment. Został wydany głównie na PC, z wersjami dostępnymi również na macOS, Xbox 360 i PlayStation 3. Jednak wersje konsolowe są już dawno zapomniane i obecne CS: GO jest znany tylko jako tytuł wyłącznie na PC. Po raz pierwszy został wprowadzony jako płatny tytuł, który kosztuje 14,99 USD na wszystkich platformach, zanim ostatecznie zostanie udostępniony jako free-to-play w 2018 roku, aby wykorzystać to, co wkrótce stanie się CS: GO najbardziej znane dziedzictwo gier: skórki i handel skórkami.

Do dziś Valve nadal czerpie zyski CS: Idź, dzięki lukratywnemu rynkowi skórek, który stał się niemal synonimem samej gry. Doprowadziło to do wielu krytyki dla Valve, ponieważ mechanika skrzynek z łupami dla CS: GO są w pewnym sensie dziadkiem tego, czym są obecnie skrzynki z łupami w grach.

Jednak gra nadal jest siłą dominującą, zwłaszcza na stale rosnącej scenie e-sportowej. CS: GO to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych scen e-sportowych na świecie, szczycąca się milionami widzów rocznie w wielu turniejach sponsorowanych przez Valve, znanych pod wspólną nazwą Majors. Sami gracze i organizacje stały się znanymi figurantami w branży e-sportowej.

Valve nadal wspiera CS: GO do dziś za pośrednictwem małych łatek i większych dodatków treści. Szczęśliwy dziesiąty CS: GOi mamy nadzieję, że przetrwasz jeszcze 10 lat i dłużej.

Źródło : https://www.player.one/cs-go-turns-10-look-back-one-biggest-fps-titles-all-time-149950