Dust2 z Counter-Strike w Alien: Isolation – nowe narzędzia modowania!

Dust2 z Counter-Strike w Alien: Isolation dzięki nowym narzędziom modowania

Nowa aktualizacja nieoficjalnych narzędzi modowych dla Alien: Isolation pozwala na tworzenie niestandardowych modeli, materiałów, tekstur i wiele więcej. Dzięki OpenCAGE, zestawowi narzędzi stworzonemu przez fanów, modderzy mają teraz możliwość importowania nowych modeli, tekstur, animacji i szkieletów, a nie tylko przerabianie rzeczy, które już znajdują się w grze.

OpenCAGE i Dust2

Aby pokazać nowe możliwości, twórca narzędzi przygotował mały przykład: import klasycznej mapy Counter-Strike de_dust2 do Isolation. W krótkim filmie możemy zobaczyć ksenomorfa skradającego się po piaszczystych korytarzach Dust2.

„Nie każda gra korzysta z de_dust2, ale jeśli ma edytor poziomów, fani wkrótce naprawią to jako akt oddania” – powiedział producent narzędzi, Matt Filer.

Modderzy z pewnością już planują większe, bardziej złożone i mniej głupie zastosowania tych nowych możliwości.

Alien Day Sale

Nowa aktualizacja OpenCAGE została uruchomiona dzisiaj, 26 kwietnia, w ramach obchodów wydarzenia marketingowego Alien Day. Alien Day to odniesienie do LV-426, księżyca, na którym sprawy potoczyły się dość kiepsko w Alien and Aliens. W ramach obchodów, Alien Day Sale na Steam oferuje 80% zniżki na Isolation, a także zniżki na gry z serii Aliens.

  • Najważniejszą cechą nowej aktualizacji jest możliwość importowania nowych modeli, tekstur oraz animacji i szkieletów.
  • Modderzy mogą teraz dodawać niestandardowe modele, materiały, tekstury i nie tylko do horroru strzelanki Creative Assembly.
  • Nowa aktualizacja OpenCAGE została uruchomiona w ramach obchodów wydarzenia marketingowego Alien Day.
  • Alien Day Sale na Steam oferuje 80% zniżki na Isolation, a także zniżki na gry z serii Aliens.

To tylko zabawna mała rzecz, aby przyciągnąć uwagę. To zabawna mała rzecz i przykuła moją uwagę. Nigdy nie czuję się komfortowo na długich polach widzenia Bombsite A, a jego skąpa osłona nie przynosi ulgi, gdy psychoseksualny horror prześladuje skrzynie. Kilku Robaków na patrolu z pewnością pomogłoby też w oczyszczeniu graczy AFK.

Decydowanie odradzam pośpiech i zachęcam do eksperymentowania z nowymi narzędziami modowania w Alien: Isolation. To naprawdę daje wiele możliwości, a de_dust2 to tylko początek.

Źródło: Rock Paper Shotgun.