Counter-Strike właśnie osłabił dwie z najpopularniejszych broni


Kiedyś byłem zwykłym graczem Counter-Strike’a, ale to było prawie dwadzieścia lat temu. To, co jest niezwykłe w drużynowej strzelance Valve, to to, jak niewiele zmieniło się w jej podstawach przez te dwadzieścia lat. AWP i M4A1? Wciąż mniej więcej takie, jakie były, kiedy po raz pierwszy źle je obchodziłem w modzie Half-Life.

Co sprawia, że ​​wczorajsza aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive jest dość niezwykła. Rozmiar magazynka AWP został zmniejszony o połowę, a M4A1-S zadaje teraz mniejsze obrażenia z dużej odległości.

Valve ogłosiło zmiany za pomocą małego wpisu na blogu, tak jakby nawet najmniejsza modyfikacja arsenału Counter-Strike nie gwarantowała wywołania zamieszek wśród społeczności.

A to nie była najmniejsza zmiana. AWP to (prawie zawsze) karabin snajperski Counter-Strike, który zabija jednym strzałem. Wcześniej miał 10 pocisków na magazynek, a teraz ma 5. Chociaż tego rodzaju zmiana nie wpłynęłaby na kogoś takiego jak ja, który prawdopodobnie wystrzeli trzy ostrożne pociski, a następnie zostanie zamordowany, ma duży wpływ na lepszych graczy. Teraz będą musieli ponownie załadować.

M4A1-S to jeden z najbardziej ukochanych karabinów szturmowych Counter-Strike. Jest przeznaczony wyłącznie dla antyterrorystów i jest bezpośrednim potomkiem karabinka M4A1 z oryginalnego Counter-Strike. Pamiętam, jak się zdenerwowałem, gdy M4A1 był różnie modyfikowany w czasach modów – aby był mniej celny w pewnych sytuacjach lub zmienić sposób działania jego tłumika. Spodziewam się, że niektórzy gracze myślą podobnie o CS: GO, czyniąc M4A1-S słabszym na odległość. Nie dlatego, że to dziwne, że pociski stają się mniej śmiercionośne, im dalej pokonują, ale dlatego, że każda zmiana jest głupia i zła, a ja tego nienawidzę. (Przepraszam, dzisiaj zaktualizowałem system do Windows 11.)

Wreszcie aktualizacja zmienia również pulę map Active Duty, dodając Anubisa i usuwając Dust2. W Dust2 nadal można grać w trybach casual, deathmatch i rywalizacyjnych, ale pula Active Duty określa, które mapy będą używane w oficjalnych turniejach e-sportowych CS:GO. W tym przypadku oznacza to, że Dust2 raczej nie pojawi się na Paris Major 2023.

Tęsknię za Counter-Strike’iem, przez co mam na myśli czas w moim życiu, kiedy mogłem spędzić pięć godzin dziennie grając w multiplayerowe strzelanki z dwukrotnie starszymi ode mnie Szwedami. W dzisiejszych czasach musiałbym znaleźć kilku Szwedów po siedemdziesiątce, żeby to zadziałało.

Źródło : https://www.rockpapershotgun.com/counter-strike-just-nerfed-two-of-its-most-popular-guns