Counter-Strike: 25 lat od wydania największej gry wideo wszechczasów

Counter-Strike świętuje 25 lat istnienia

The official Counter-Strike account opublikowało posta aby uczcić 25 lat od premiery modułu, który na zawsze zmienił rynek konkurencyjnych strzelanek. „Szczęśliwe 25 urodziny dla największej gry wideo wszechczasów, Counter-Strike,” mówi zespół Counter-Strike 2. „Mod do Half-Life, który dał początek społecznościom, stworzył wspomnienia i ustanowił największy esport ze wszystkich. Jesteśmy wdzięczni za posiadanie najbardziej pasjonujących graczy w branży. „Niech będą kolejne 25 lat!”

Początki legendy

Counter-Strike był modułem do Half-Life opracowanym początkowo przez Minha „Goosemana” Le, który kończył studia na uczelni i chciał stworzyć projekt gry, który pomógłby mu w karierze. Le wcześniej stworzył różne mody do Quake, ale tym razem chciał wypróbować silnik GoldSrc od Valve. Pierwsza beta była dostępna 19 czerwca 1999 r. i zyskała ogromne zainteresowanie, co spowodowało, że Valve podjęło współpracę z twórcami.

Niekończąca się popularność

Od tamtej pory Counter-Strike doczekał się wielu iteracji: Counter-Strike: Condition Zero (2004); Counter-Strike: Source (2004); Counter-Strike: Global Offensive (2012); and Counter-Strike 2 (2023). Niezależnie od wersji, Counter-Strike zawsze był świetną rozrywką i cieszył się niezmiennym uznaniem graczy.

Źródło : www.bing.com