Counter-Strike: 25 lat historii i nowy rozdział

Counter-Strike, uznana za jedną z podstawowych gier w historii branży gier wideo, obchodzi dziś swoje 25-lecie.

Historia gry Counter-Strike

Konto Twitter oficjalnego Counter-Strike podzieliło się tym komunikatem:

„Wszystkiego najlepszego w 25. urodziny najwyżej ocenionej gry wideo wszech czasów, Counter-Strike. Mod do Half-Life, który wyhodował społeczności, stworzył wspomnienia i ustalił najlepszy esport spośród nich wszystkich. Jesteśmy wdzięczni, że mamy najbardziej oddanych graczy w grach.”

Proces twórczy

Counter-Strike to nie była samodzielna gra, a mod do Half-Life stworzony przez studentów Minh Le i jego przyjaciela Jess Cliffe. Le, początkowo twórca modów do Quake od id software, zdecydował się na rozwinięcie tego pomysłu, gdy usłyszał, że Valve wyda SDK do silnika GoldSrc używanego w Half-Life.

Praca nad grą

Le i Cliffe opublikowali 5 beta wersji Counter-Strike, zaczynając w czerwcu 1999 roku, zanim firma Valve zwróciła się do nich w 2000 roku. Zostali zatrudnieni przez Valve, aby rozwijać grę dalej. Le pracował nad Counter-Strike do momentu wydania wersji 1.0 w listopadzie 2000 roku. Następnie zaczął pracę nad Counter-Strike 2.0, tak, w roku 2000!

Counter-Strike 2

Po latach Valve wreszcie wydało Counter-Strike 2, z nowoczesnym silnikiem Source 2. Mimo pozytywnych recenzji krytyków, gra została negatywnie oceniona przez graczy z powodu braku wsparcia dla MacOS i usunięcia wcześniejszego zakupionego kontentu w Counter-Strike Global Offensive. Mimo to, Counter-Strike 2 nadal cieszy się aktywną i lojalną bazą graczy.

Źródło : gameranx.com