Counter-Strike 2 Wkrótce dostępny

Counter-Strike 2 może zostać wydane już pod koniec miesiąca.

Co to jest Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 to nowa gra od Valve, jednej z najbardziej szanowanych firm w branży gier wideo. Valve jest znane głównie jako twórca platformy Steam, która jest wiodącym sklepem z grami wideo, oferującym tysiące gier różnych gatunków i rozmiarów. Platforma ma już 20 lat i w ostatnim roku zyskała jeszcze większą popularność dzięki premiery Steam Deck, wydajnego przenośnego urządzenia do gier, które pozwala grać w najlepsze gry AAA w dowolnym miejscu. Dla graczy korzystających głównie z komputera, Steam Deck oferuje możliwość kontynuowania rozgrywki z PC. Valve jest również odpowiedzialne za stworzenie kilku największych gier wszech czasów, takich jak Half-Life 2, Counter-Strike, Portal 2, Left 4 Dead i wiele innych. Niestety, firma Valve rzadko wypuszcza już duże, nowe gry.

Czy Counter-Strike 2 już wkrótce?

Fani Counter-Strike zostali ostatnio zaskoczeni ogłoszeniem Counter-Strike 2, gry, która będzie znacząco poprawiać doświadczenie związaną z Counter-Strike. Przez całe lato fani testowali grę, a Valve obiecywało, że wszystkim zostanie udostępniona przed końcem lata. Niestety, lato już oficialnie się skończyło, a oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Jednak wygląda na to, że Valve sugeruje jej wydanie na przyszły tydzień. Oficjalne konto Counter-Strike na twitterze zapytało graczy, co zamierzają robić w przyszłą środę, co sugeruje możliwość wydania gry w tym dniu lub chociaż ogłoszenia konkretnej daty premiery.

Co będziesz robić w przyszłą środę? – CS2 (@CounterStrike) 20 września 2023

Byłoby sensowne, gdyby Valve po prostu wydało grę bez dużej kampanii marketingowej, ponieważ Counter-Strike 2 ma być dostępny za darmo, więc firma nie musi przekonywać ludzi, by kupili grę. Bez względu na to, można się spodziewać jakichś ważnych nowości dotyczących tej gry już wkrótce. Counter-Strike 2 ma też zastąpić Counter-Strike: Global Offensive, grę która była jednym z najpopularniejszych tytułów na Steam przez ostatnią dekadę. Czy kontynuacja trafi również na konsole, pozostaje jeszcze do zobaczenia.

Źródło : comicbook.com