Counter-Strike 2 przewyższa wszechczasowy szczyt graczy

Counter-Strike 2: przełomowy sukces czy kolejna kontrowersyjna produkcja?

Popularność gry

Musimy przyznać, że przyjęcie Counter-Strike 2 było do tej pory dość mieszane, delikatnie mówiąc. Gra ta działa jako swoisty zamiennik w stylu Overwatch dla Counter-Strike: Global Offensive, co nie wszyscy weterani CS:GO przyjęli z entuzjazmem. Mimo panującej narracji, szczególnie na subreddit Counter-Strike, że CS2 jest „martwy”, wydaje się, że doniesienia o jego upadku były mocno przesadzone. Gra osiągnęła bowiem najwyższy szczyt graczy 9 marca od premiery we wrześniu ubiegłego roku. Mimo problemów z dopasowywaniem, sceną rywalizacyjną nadal przechodzącą przez kłopoty oraz powszechne botowanie (co również obecnie dotyka inną wieloosobową strzelankę Valve, Team Fortress 2). Gra wyraźnie ma swoje walory, a jej nowoczesne podejście do wiekowych mechanik strzelanek online sprawia, że pozostaje na rynku pomimo licznych krytyków.

Powód popularności

Zgodnie z danymi ze SteamDB, które śledzi statystyki graczy dla gier hostowanych na Steam, Counter-Strike 2 osiągnął niedawno masowy szczyt 1,5 miliona jednoczesnych graczy. Istnieje wiele powodów tego sukcesu, ale prawdopodobnie niedawne niespodzianki turniejowe przed bardzo pierwszym Major CS2 odnowiły zainteresowanie grą. 17 marca w Copenhagen Major zostanie wyłoniony pierwszy mistrz gry, co jest dużym wydarzeniem nawet dla tych, którzy nie są hardcore’owymi fanami esportu. Zobaczenie swoich ulubionych zawodników, wielu z nich weteranów CS:GO, ponownie na scenie naturalnie skłoniło ich do ponownego przetestowania gry.

Jest jednak nieco mniej optymistyczne wyjaśnienie: że część tych graczy to po prostu konta botów. Botowanie jest chronicznym problemem stojącym przed Counter-Strike 2 od pewnego czasu, czy to do oszukiwania, czy – bardziej podstępnie – manipulowania rynkiem. Gdy gra ma gospodarkę opartą na prawdziwych pieniądzach, handlującą przedmiotami warte setki, nawet tysiące dolarów, zachęta do nadużywania systemu jest wbudowana w sam system. Biorąc pod uwagę, że ceny skinów zazwyczaj wahają się wraz z liczbą graczy, wykorzystywanie botów do zwiększenia liczby graczy i sprzedaży wysoko jest strategią, której niestety źli gracze opanowali do perfekcji.

Przyszłość gry

Niezależnie od tego, dlaczego gra rozwija się dynamicznie, jest to dobra informacja. Zbliżający się Major pokazuje, że CS2 jest dopiero na początku tego, co mam nadzieję będzie długim, pełnym wydarzeń życiem. Czy ten impet będzie trwał, to zagadka, ale jeśli gra dalej będzie osiągać takie szczyty, wydaje się, że Counter-Strike 2 jest na dobrej drodze do sukcesu.

Źródło : www.bing.com