Counter-Strike 2: Niedługo premiera – Valve – Gamerficial

Counter-Strike 2, długo oczekiwana kontynuacja popularnej strzelanki pierwszoosobowej od Valve, jest obecnie w fazie beta i wkrótce zostanie wydana. Po miesiącach spekulacji, Valve w końcu ujawniło tę informację z okazji 20. rocznicy platformy Steam.

Bombowy powrót

„Counter-Strike 2 wszedł w fazę beta (i wkrótce zostanie wydany)” – oświadczyła firma, wskazując również na ogromną aktualizację klienta Steam oraz na ponad 11 000 zweryfikowanych lub grywalnych tytułów dostępnych na nowej platformie Steam Deck.

Darmowe ulepszenie

Mimo że nazwa sugeruje nową odsłonę gry, Counter-Strike 2 jest faktycznie zaprojektowany jako darmowa aktualizacja do obecnej wersji Global Offensive. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Valve, ta aktualizacja to „największy techniczny skok w historii Counter-Strike”.

Napędzane silnikiem Source 2

Gra jest oparta na silniku Source 2 od Valve i wprowadza liczne zmiany w rozgrywce, takie jak modyfikacje granatów dymnych i „podtickowe aktualizacje”. Dzięki nim serwery będą w stanie precyzyjnie rejestrować każdy moment, tak jak wystrzał lub rzut granatem.

Więcej informacji wkrótce

Pomimo, że Valve trzyma szczegóły w tajemnicy, oczekuje się, że w najbliższych tygodniach zostaną ujawnione więcej informacji. Firma obiecuje, że ten rok jeszcze się nie skończył i że jest w czym się cieszyć w świecie gier komputerowych.

Źródło : gamerficial.com