„Counter Strike 2 ma wkrótce się pojawić” – informuje najnowszy wpis Valve na Steamie.

Counter Strike 2 jest zapowiedzią największego technicznego skoku do przodu w historii gry – tak twierdzi Valve, twórca tej popularnej serii. Jednakże, mimo że fani oczekiwali premiery tego tytułu tego lata, pozostaje im jeszcze trochę poczekać.

Odrobina cierpliwości

W poście na platformie Steam, którym Valve świętuje 20. rocznicę istnienia strony, twórcy gry ogłosili wieści na temat przyszłości Counter Strike 2.

„Rok jeszcze się nie skończył” – rozpoczyna się post. „Do tej pory wydaliśmy ogromną aktualizację klienta Steam, Counter-Strike 2 weszło w fazę beta (premiera już wkrótce), a na Steam Deck już można grać w ponad 11 000 zweryfikowanych tytułów”.

Przygoda gry trwała już długo, od czasu pierwszej zapowiedzi w marcu tego roku. Plotki pojawiły się, kiedy aktualizacja sterownika Nvidia ujawniła pliki „csgo2.exe” i „cs2.exe”, jednak Valve nie skomentowało tych informacji.

Później gra została oficjalnie zapowiedziana, a Valve zadbało o to, aby fani wiedzieli, że nie jest to zupełnie nowa gra, a jedynie darmowa aktualizacja dla Global Offensive.

Jak długo jeszcze?

Valve był dość nieprecyzyjny, kiedy przyszło do oficjalnej daty premiery Counter Strike 2. Jednakże, ich komunikat może sugerować, że gra zostanie wydana na koniec roku. Trzymajmy kciuki!

Mimo że początkowo premiera CS2 była zaplanowana na lato 2023 roku, beta była dostępna już w marcu i wielu graczy było zadowolonych z kierunku, w którym podążał ten strzelanka. Biorąc pod uwagę, że beta była dostępna dla wszystkich posiadaczy konta CSGO Prime, jest możliwe, że pełna wersja tej gry pojawi się bardzo szybko.

Kiedy Twoim zdaniem zobaczymy pełną premierę? Daj nam znać na naszych platformach społecznościowych.

Źródło : www.gamebyte.com