Co znajduje się w rosnącej ofercie gier i wydarzeń e-sportowych w Zatoce?


The Gulf poważnie podchodzi do gier. Po udanych nowych wydarzeniach e-sportowych i gamingowych w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie uruchomiły i ogłosiły kilka własnych.

Oto zestawienie najlepszych do tej pory w regionie i tego, co jeszcze czeka.

Mena Gaming i eSports Summit

Mena Gaming and Esports Summit zakończył się w Dubaju w czwartek, drugim ważnym wydarzeniem tego typu, które odbędzie się w GCC tylko w tym miesiącu.

Podczas dwudniowego wydarzenia zorganizowanego przez Verve Management we współpracy z Emirates Esports Federation Zjednoczonych Emiratów Arabskich do hotelu Conrad w Dubaju zjechali się prelegenci z całego świata, aby omówić najnowsze trendy w światowym e-sporcie.

Wśród zaproszonych prelegentów był Matthew Pickering, który dołączył jako dyrektor generalny Power League Gaming w 2020 roku — nadzorując okres szybkiego rozwoju firmy. Pickering powiedział: „Esport i gry to najszybciej rozwijające się branże medialne na świecie; w tym regionie Mena jest najszybciej rozwijającą się geografią na świecie”.

Szczyt zgromadził programistów, wydawców, dystrybutorów, organizacje sportowe, influencerów, media, ligi i konkursy, aby omówić ekosystem e-sportowy w regionie. Oprócz trendów w programowaniu i wpływu technologii opartych na chmurze i sztucznej inteligencji, uczestnicy badali przyszłość e-sportu w regionie.

Przewiduje się, że do 2027 r. międzynarodowy przemysł gier osiągnie wartość 340 miliardów dolarów, a rynek gier Mena ma wzrosnąć o prawie jedną piątą do ponad 5 miliardów dolarów. Region jest domem dla ponad 100 milionów graczy i jest najszybszym rynkiem gier na świecie, dzięki młodej, obeznanej z technologią populacji.

Następne Forum Światowe

Mena Gaming i eSports Summit były kontynuacją Next World Forum, wydarzenia zorganizowanego przez Saudi Esports Federation, które odbyło się w Rijadzie w zeszłym tygodniu. Wydarzenie zgromadziło liderów ze świata gier, aby omówić przyszłe możliwości oferowane przez branżę w Arabii Saudyjskiej. Podobnie jak Mena Gaming i eSports Summit, wydarzenie to uwidoczniło młodą populację Arabii Saudyjskiej jako główną siłę napędową tego sektora.

„Mamy populację liczącą 34 miliony w Arabii Saudyjskiej, a 63 procent, czyli około 21 milionów, uważa się za graczy” – powiedział prezes Federacji Prince Faisal bin Bandar. coś, czego szukali i do czego dążyli. To nie tylko pasja, ale także ścieżka pracy i to właśnie chcą robić na co dzień.

Szejk Sultan bin Khalifa al Nahyan, prezes Emirates Esports Association, przemawia na Mena Gaming and eSports Summit.  Zdjęcie: Verve Management

„Chcą możliwości pracy ramię w ramię z organizacjami rządowymi i sektorem prywatnym, aby naprawdę zbudować coś, co zaprezentuje ich umiejętności na scenie globalnej”.

To podejście już przynosi owoce, powiedział, zwracając uwagę na Gamers8, dwumiesięczny festiwal gier w Rijadzie oraz coroczny charytatywny turniej e-sportowy Gamers Without Borders.

Saudyjskie mega projekty, w tym Neom i Qiddiya, również dostrzegły potencjał gier nie tylko w rozrywce, ale także jako narzędzie społecznościowe – z dyrektorem zarządzającym Qiddiya, Abdullahem Aldawoodem, który powiedział, że miejsce rozrywki miałoby dzielnicę „zaprojektowaną przez graczy dla graczy”.

Gry na zmiany

Bazując na rozmachu, w przyszłym miesiącu ma się odbyć kolejna ważna konferencja gamingowa, tym razem w Abu Zabi.

Pierwszy szczyt Games for Change na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej odbędzie się 11 października. Dwudniowe wydarzenie organizują Games for Change i Abu Dhabi Gaming. Ma na celu połączenie 300 postaci z branży gier w Abu Zabi z międzynarodowymi ekspertami, aby omówić najlepsze praktyki i innowacje w grach.

Szczyt, organizowany we współpracy z US Mission to the ZEA i twofour54, obejmie serię wykładów, paneli, warsztatów, wydarzeń sieciowych i interaktywnych pasaży — eksplorujących trendy biznesowe napędzające branżę gier.

Uczestnicy wysłuchają również niezależnych twórców gier i przedsiębiorców z całego świata, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w branży, a także sposobami wykorzystania gier do rozwiązywania problemów społecznych związanych z edukacją, opieką zdrowotną i zmianami klimatycznymi.

Giełda gier Games for Change gromadzi dzieci z całego świata w celu tworzenia gier, które będą odpowiadać celom zrównoważonego rozwoju ONZ.  Zdjęcie: Gry na zmiany

Games for Change Summit jest częścią partnerstwa między Games for Change, ZEA i USA. W tym roku G4C połączyło siły z Aldar Education i Abu Dhabi Gaming, aby uruchomić program wirtualnej wymiany łączący młodych ludzi z USA i Meny, zwany Game Exchange.

Studenci z całego świata wspólnie projektują gry, które będą dotyczyć celów zrównoważonego rozwoju ONZ w zakresie praw człowieka, zrównoważonych społeczeństw i zdrowej planety. Niektóre z tych tytułów zostaną wystawione w ramach szczytu G4C w Abu Zabi.

Światowa premiera w Abu Dhabi Blast

Abu Dhabi Gaming nawiązało również współpracę z międzynarodową marką e-sportową Blast, aby przeprowadzić światowy finał Premier w Abu Dhabi — gdzie światowa elita Counter Strike globalna ofensywa drużyny będą walczyć ze sobą o swój kawałek puli nagród w wysokości 1 miliona dolarów.

W turnieju, który odbędzie się od 14 do 18 grudnia, osiem najlepszych drużyn zmierzy się na Etihad Arena na Yas Island. Jest to siódme i ostatnie wydarzenie w corocznym kalendarzu turniejów Blast Premier.

W pierwszym Blast World Final w Abu Dhabi wezmą udział klan FaZe, który awansował na szczyt 15. sezonu ESL Pro League i PGL Antwerp Major, zmierzy się z NAVI, który wygrał wiosenny finał w Lizbonie — z sześcioma kolejnymi drużynami, które zostaną potwierdzone później w roku.

Charlotte Kenny, dyrektor zarządzająca Blast Premier, powiedziała, że ​​światowy finał Counter-Strike’a był „ostatecznym” doświadczeniem dla fanów w e-sporcie i wniesie do miasta „elektryzującą, pełną adrenaliny” atmosferę.

Festiwal Anime i Gier, Al Ain

Festiwal Anime i Gier odbędzie się w Al Ain Mall od 7 do 9 października. Trzydniowe wydarzenie będzie celebrować kilka aspektów popkultury. Odbędą się zajęcia, wystawy, parady cosplay, a także turnieje gamingowe i e-sportowe.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Uprizing jest pierwszym konwentem anime w Al Ain. Jest bezpłatny i obejmie występy lokalnych muzyków, a także dyskusje panelowe na temat anime i gier. Turnieje e-sportowe będą wyzwaniem dla graczy w FIFA 23, Super Smash Bros Ultimate, Valorant oraz Counter Strike globalna ofensywa.

Festiwal e-sportowy w Dubaju

Inauguracyjny Dubai Esports Festival odbędzie się od 9 do 20 listopada i będzie pierwszym międzynarodowym wydarzeniem rekreacyjnym, które odbędzie się w Dubai Exhibition Centre po zakończeniu Expo 2020 Dubai.

Dubai Esports Festival będzie pierwszym międzynarodowym wydarzeniem rekreacyjnym odbywającym się w Dubai Exhibition Centre od Expo 2020 Dubai.  AFP

Będzie obejmować zawody w grach, w których zmierzą się ze sobą jedni z najlepszych graczy na świecie. Tymczasem Initiate Summit zgromadzi ekspertów z branży, gwiazdy e-sportu i inwestorów.

Na GameExpo odwiedzający mogą doświadczyć szeregu gier wideo, od klasyków retro po najnowsze, wysokobudżetowe wydania. Wydarzenia są organizowane przez Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju oraz Dubai World Trade Centre.

Gracze8

Festiwal Gamers8 w Arabii Saudyjskiej obejmował szereg wydarzeń i koncertów w każdy weekend przez osiem tygodni oraz fundusz nagród w wysokości do 15 milionów dolarów. Gospodarzem wydarzenia była Saudi Esports Federation w rozrywkowej dzielnicy Boulevard w Rijadzie, obok koncertów międzynarodowych i regionalnych artystów, w tym Lil Pump, Balquees, Russ, DJ Snake, Nancy Ajram, Hamaki, Disco Misr, Alan Walker i DJ Axwell.

„Celem Gamers8 jest przeniesienie wirtualnego świata e-sportu i gier do fizycznego królestwa Rijadu” – powiedział książę Faisal o wydarzeniu. „Mając to na uwadze, stolica naszego kraju znana z entuzjazmu i ogromnego zapału do gier to idealne ustawienie dla graczy8”.

Przewiń obrazy Centrum e-sportu i rzeczywistości wirtualnej w Abu Zabi Gry Pixoul poniżej

Zaktualizowano: 17 września 2022, 5:24 AM

Źródło : https://www.thenationalnews.com/arts-culture/2022/09/17/whats-on-the-gulfs-growing-line-up-of-gaming-and-esports-events/