Co się dzieje z Outsiders i Virtus.pro? Oto wyjaśnienie


Zaciekłe logo rosyjskiej organizacji Virtus.pro jest nieobecne w e-sporcie od kilku miesięcy, ale gracze sponsora walczą jako outsiderzy w wielu grach.

Fani e-sportu w wielu tytułach mogą być zaskoczeni brakiem Virtus.pro i nagłym pojawieniem się nowej organizacji o nazwie Outsiders, skupiającej wszystkich swoich byłych graczy. To nie przypadek, choć historia powstania outsiderów wcale nie jest prosta. Oto, co dzieje się z graczami Virtus.pro noszącymi teraz koszulki Outsiders.

Na razie wszystkie zespoły Virtus.pro rywalizują teraz pod nazwą Outsiders. Składy outsiderów są dokładnie takie same, jak podczas rywalizacji pod nazwą Virtus.pro, z wyjątkiem niedawnych szans na listę. Dotyczy to Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Rainbow Six Siege i innych gier.

Zmiana jest wynikiem reakcji świata e-sportu na trwający konflikt militarny na Ukrainie. 2 marca ESL ogłosiło, że nie będzie już zezwalać drużynom powiązanym z rosyjskim rządem na udział w wydarzeniach po inwazji Rosji na Ukrainę. Polityka została powtórzona przez PGL w następnym miesiącu. Virtus.pro jest jednym z takich zespołów, ponieważ wielu Rosjan ma udziały w organizacji e-sportowej. Organizacja zerwała swoje związki z rosyjskim rządem chociaż media społecznościoweale orzeczenia pozostały.

Teraz, nie mogąc uczestniczyć w żadnych wydarzeniach organizowanych przez dwóch największych organizatorów wydarzeń e-sportowych na świecie, Virtus.pro podjął ważną decyzję w marcu 2022 roku. Stworzył Outsiders, neutralną firmę e-sportową, która twierdziła, że ​​nie ma powiązań z rosyjskim rządem. Jest finansowany i utrzymywany przez rosyjską firmę z takimi powiązaniami, ale nazwa Outsiders jak dotąd przeszła akceptowalne standardy dla większości gospodarzy turnieju. Kontrowersje wokół standardów ESL w szczególności zmniejszyły się od tego czasu, ale logo Virtus.pro wciąż nigdzie nie widać.

Czy outsiderzy kiedykolwiek wrócą do Virtus.pro?

Logo Virtus.pro było stałym elementem wielu e-sportów, ale powrót z Outsiders nie jest łatwą decyzją.

Sytuacja jest ściśle powiązana z trwającym konfliktem na Ukrainie, który trwa sześć miesięcy po tym, jak Virtus.pro został outsiderem. Jeśli walka się skończy, możliwe, że składy ponownie będą nosić na koszulkach niedźwiedzia polarnego, reprezentując Virtus.pro. Jeśli to się utrzyma, jest bardzo możliwe, że zespoły już nigdy nie będą używały nazwy Virtus.pro.

Gambit Esports to kolejna organizacja e-sportowa, na którą wpływają jej orzeczenia, a jej skład CSGO przeskoczył do Cloud9 w kwietniu 2022 roku. Obecni gracze z zewnątrz mogą szukać okazji u innych sponsorów, a nawet całkowicie zerwać przed powrotem do normalności w dotkniętym regionie. Fani wiceprezesów, którzy są bardziej przywiązani do graczy niż koszulka, mogą nadal oglądać swoje ulubione drużyny, o ile mogą przyzwyczaić się do innej nazwy drużyny.

Źródło : https://win.gg/news/whats-up-with-outsiders-and-virtus-pro-heres-the-explanation/