Co lepsze: opcje dla graczy leworęcznych czy mała ręka dla kursora?

W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na największe pytanie: co jest najlepsze w grach wideo? Co tydzień przeprowadzimy nową, sensowną rywalizację, aby odkryć jeden, absolutnie najlepszy element.

Opcje FPS dla osób leworęcznych

Zawsze podziwiałem to, jak Counter-Strike był jedną z największych gier na świecie, a jednak przez długi czas domyślnie ustawiał widok pierwszoosobowy jako leworęczny. Początkowo nawet nie było opcji praworęcznej (podoba mi się to, że gdy dodano taką opcję, ustawienie nosiło nazwę cl_righthand, nadal traktując lewą rękę jako domyślną). Minh „Gooseman” Le, główny twórca CS, jest leworęczny, dlatego animował trzymanie broni w ten sposób. Dla innych osób leworęcznych, którzy rzadko widzą się reprezentowanych w grach, było to bardzo ważne.

Dla osób praworęcznych była to zupełnie inna sprawa. To nie było tylko złe trzymanie broni, to było odpychające, dziwaczne, zagmatwane. Dlaczego ktoś miałby stworzyć grę, która nie odzwierciedla mojego własnego doświadczenia, doświadczenia większości? Można by powiedzieć, że inspirujące było to, żeby trochę się zastanowić nad sobą i zwiększyć świadomość życia innych osób, ale to chyba zbyt łaskawe spojrzenie. Głównym efektem było to, że nowi gracze praworęczni spamowali „WTF MOJE RĘCE JAK IM CZYM STRZELAĆ” w czacie, aż ktoś im powiedział, aby nacisnęli F10, aby to naprawić, a oni zamiast tego naciskali przycisk wyjścia. Może więc powinniśmy być wdzięczni również za żarty, jakie to umożliwiło.

Mała dłoń jako kursor

Czy Twoje serce nie wypełnia radości, gdy uruchamiasz grę i odkrywasz, że kursor myszy to mała dłoń?

Czy nie cieszysz się z osobowości, jaką dodaje ta dłoń? Ten potężny, zbrojny rękaw, ta zła szponiasta dłoń, ta krwawa odcięta dłoń, ta dłoń trzymająca fajkę tytoniową, ta koścista, przerażająca dłoń? Czy nie jesteś podekscytowany, gdy to inna dłoń dla różnych frakcji? A jakie ruchy tej ręki sprawiają, że się uśmiechasz!

Niektórzy mogliby powiedzieć, że mała dłoń przyciąga uwagę nie jako element interfejsu. A ja odpowiadam: tak, i czy nie jest idealne, gdy mała dłoń stuka swoim palcem wskazującym po kliknięciu?

Które jest lepsze?

Jako osoba praworęczna, większość gier uważa mnie za domyślną, więc mogę cieszyć się tym, jak ta machająca rękawem dłoń przesuwam. Ale co by było, gdyby kursor dłoni miał opcję dla osób leworęcznych? Trudne decyzje. Który element uważasz za lepszy, drogi czytelniku?

Źródło : www.bing.com