Centrum e-sportu w Turkmenskim Ośrodku Inżynierii i Technologii Oguzhana – Sukcesy i profesjonalne szkolenia.

Centrum E-Sportu, działające w ramach Uniwersytetu Inżynierii i Technologii w Turkmenistanie, nadal skutecznie i owocnie szkoli narodową galaktykę zawodowych sportowców.

Szkolenia w Centrum E-Sportu

Szkolenia, zawody i mecze z udziałem liderów drużyn sportowych i sportowców odbywają się tutaj. Studenci uczą się i szkolą umiejętności sportowe oraz cyfrowe niezbędne dla przyszłego pokolenia sportowców, które coraz bardziej zajmują silną pozycję w nowoczesnej branży sportowej.

Cele Centrum E-Sportu

Według publikacji „Turkmenistan: Złoty Wiek”, powstanie Centrum E-Sportu w latach akademickich 2023-2024 było kolejnym rezultatem szeroko zakrojonych działań na rzecz wszechstronnego rozwoju sportu w Turkmenistanie i szkolenia utalentowanych turkmeńskich sportowców.

Wyposażenie Centrum E-Sportu

Centrum jest wyposażone w szybki Internet, mocne komputery, urządzenia do wirtualnej rzeczywistości i inne niezbędne, zaawansowane sprzęty zgodne z wysokimi standardami międzynarodowymi.

Wsparcie dla różnych dyscyplin e-sportu

Aktualnie w Centrum E-Sportu istnieją drużyny do gry w Dota 2, Counter Strike 2, E-football, E-basketball i innych rodzajów e-sportu. Biorą one udział w zawodach na różnych poziomach i zajmują czołowe pozycje w rankingach regionu azjatyckiego w grach Dota 2 i CS2.

Źródło : turkmenportal.com