Brazylijska legenda Counter-Strike’a coldzera zakwalifikowany na pierwszy Major CS2 kosztem NA.

Marcelo „coldzera” David, jeden z najwybitniejszych graczy Counter-Strike w Brazylii, powoli schodzi na dalszy plan w porównaniu do swojego rodaka FalleNa w ostatnich latach. Niemniej jednak dwukrotny MVP Majora nie mógł przegapić pierwszego szczytowego wydarzenia w CS2. Coldzera będzie rywalizował na PGL Copenhagen Major po zwycięstwie Legacy 2-1 nad M80 na dzisiejszym American RMR. Legacy pozostawiło to na ostatni moment, aby się zakwalifikować po przegranej w pierwszym dniu z paiN Gaming, ale wygrało trzy kolejne serie. Legacy przeszło przez wyczerpujący American RMR. Zdjęcie za pośrednictwem PGL

Ostatnie występy coldzery

Ostatni raz widzieliśmy coldzere na IEM Rio Major w 2022 roku, ale możesz mu wybaczyć, że go przeoczyłeś. Jego drużyna 00 Nation nie zdołała wygrać serii CS:GO w etapie Challenger i od razu opuściła wydarzenie na ostatnim miejscu. Przed brazylijskim Major’em minęły już trzy lata od ostatniego występu coldzery na sponsorowanym przez Valve wydarzeniu. Kontyngent brazylijskich graczy z 00 Nation odszedł od swojej organizacji w sierpniu 2023 roku, tworząc „Fake Natty”, a następnie zmieniając nazwę na Legacy i przywracając Bruno „b4rtiN” Câmara z VALORANT w procesie, podczas gdy coldzera przejął AWP. Drużyna miała mieszane rezultaty na zakończenie sezonu 2023, ale zwyciężyła w zamkniętych kwalifikacjach South America do American RMR z imponującym rekordem 3-0, pokonując takie drużyny jak paiN i RED Canids.

Rewanż PaiN w meczu otwierającym RMR

PaiN zrewanżował się w otwierającym meczu RMR przeciwko Legacy, ale drużyna odbiła się, pokonując amerykańskich nadziei Nouns i M80 oraz poprzednią organizację coldzery w MIBR, aby zapewnić sobie miejsce w Kopenhadze. „Nawet nie wiem, co czuję, to jak płomień we mnie, płonący z radości. Nie potrafię tego opisać” – powiedział b4rtiN dla HLTV po zakwalifikowaniu się do Majora.

Przed zbliżającym się PGL Copenhagen Major

Cold i reszta Legacy mają niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem PGL Copenhagen Major przeciwko rodakom z FURIA, co spowoduje, że coldzera zmierzy się z byłym długoletnim kolegą z drużyny i ojcem chrzestnym Counter-Strike, FalleN.

Źródło : dotesports.com