Brazylia jest mistrzem świata w Valorant, CS:GO i R6


Co mają na śniadanie?

Brazylia może być krainą, w której rodzą się bogowie FPS.

Wynik na Haven wynosił 12-5 na korzyść LOUD, a drużyna potrzebowała jeszcze tylko jednej rundy, aby pozbyć się OpTic Gaming. Nie wahali się.

Po niszczycielskich podwójnych zabójstwach Bryana „pANcady” Luny, w tym jednej, gdy była całkowicie flashowana, LOUD przetoczył się przez OpTic, aby bezbłędnie przejść ostatnią rundę.

LOUD pokonał swojego największego wroga — drużynę, z którą w tym roku zmierzyli się sześć razy i przegrali w połowie spotkań — i umieścił Brazylię na mapie świata Valorant.

Dzięki zwycięstwu w Valorant Champions 2022 Brazylia stała się również jedynym krajem, który zdobył największe tytuły we wszystkich trzech głównych strzelankach taktycznych: Valorant, CS: GO i Rainbow Six Siege.Brazylia to miejsce, w którym powstają legendy FPS

Źródło: ESL

Będąc największym słabszym graczem na scenie CS:GO zdominowanej przez Europę, Gabriel „Upadły” Toledo poprowadził swój zespół do dwóch głównych zwycięstw w MLG Major Championship Columbus i ESL One Cologne w 2016 roku.

Jego składy Luminosity i SK Gaming były jednym ze szczytów brazylijskiego Counter-Strike’a — pokazując, że kraj był w pełni zdolny do konkurowania z najlepszymi w Europie i Ameryce Północnej.

Fani pamiętają również panowanie Marcelo „coldzery” Davida, supergwiazdy fraggera, któremu FalleN pomógł doprowadzić do szczytu CS: GO. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy CS:GO wszechczasów, zajmując czołowe miejsca w rankingach HLTV w 2016 i 2017 roku.

Wkład FalleN wykracza poza scenę konkurencyjną. Czule nazywany brazylijskim ojcem chrzestnym Counter-Strike, poświęcił również swój czas na rozwój sceny e-sportowej w Brazylii.

Trener LOUD Matheus „bzkA” Tarasconi złożył hołd FalleN na pomeczowej konferencji prasowej po ich zwycięstwie. „Przyjmujemy wskazówki z nauk FalleN” – powiedział. „Sposób, w jaki pracuje, inspiruje również naszą filozofię pracy”.

R6 Invitational 2021 NiP
Źródło: Ubisoft

W ubiegłym roku dominacja kraju była jeszcze bardziej wyraźna w R6. Wszystkie trzy najlepsze drużyny na Six Invitational 2021 były brazylijskie. Po raz pierwszy w maju 2021 roku pojawił się brazylijski mistrz R6 Invitational.

Ninjas in Pijamas pokonali Team Liquid, przyćmiewając drugie miejsce w poprzednim roku, aby w końcu podnieść młot.

Powiedziawszy to, Ameryka Północna nie jest daleko od wejścia do tego rzadkiego klubu. Mając już zdobyte tytuły w R6 i CS:GO, regionowi brakuje tylko zwycięstwa w mistrzostwach świata w Valorant. I chociaż tym razem odchodzą na drugim miejscu, OpTic byli prawdopodobnie najlepszym i najbardziej konsekwentnym zespołem w tym roku, z trzema najlepszymi miejscami na wszystkich międzynarodowych imprezach LAN.

Na koniec LOUD, ich historyczne zwycięstwo to pierwszy raz, kiedy region inny niż Ameryka Północna czy Europa podniósł międzynarodowe trofeum.

Wraz z przejściem Valorant na nowy model partnerstwa w 2023 roku, Brazylia będzie miała szansę podjąć walkę z rywalami na północy podczas sezonu zasadniczego w nowej lidze obu Ameryk.

CZYTAJ WIĘCEJ: DRX wyeliminuj mistrzów Masters Copenhagen, sfinalizuj top 3 w Champions

Źródło : https://www.oneesports.gg/valorant/brazil-championship-valorant-csgo-r6/