Bomb Rush Cyberfunk Recenzja (PS5) – Wielkość w tworzeniu Jet-Set

Recenzja Bomb Rush Cyberfunk (PS5) – Wielkość Jet Set w tworzeniu

W roku 2000 gry wideo zmieniły się na zawsze przed naszymi oczami. W tym roku gracze zobaczyli premierę innowacyjnych gier takich jak Diablo 2, The Sims, Counter-Strike, Marvel vs. Capcom 2, Tony Hawk’s Pro Skater 2, Perfect Dark i wiele innych. Niektóre tytuły stworzyły podwaliny pod przyszłość gier wideo, inne zniknęły w czasie. Wśród tych gier Masayoshi Kikuchi przewodził oryginalnej idei. Aby wyrazić japońską popkulturę w kreatywny i interesujący sposób, w grze znaną jako Jet Set Radio. Gracze swobodnie przemierzali ulice, wykonując sztuczki i malując graffiti, aby wyrazić swój styl i uniknąć przeciwników. Gra była również pierwszą grą wideo, w której zastosowano grafikę cel-shaded, której wpływ przypisuje dzisiaj wielu deweloperów. Seria otrzymała kilka części, ale niestety została zaniechana, aby wydawca SEGA mógł skupić się na innych ważnych markach. Nie było prawie niczego podobnego do niej, aż teraz. Deweloper Team Reptile odpowiedział na wezwanie dwie dekady później, aby wypełnić lukę Jet Set wśród graczy za pomocą gry Bomb Rush Cyberfunk. Bardzo miło mi donieść, że ta gra jest naprawdę godna tytułu 'następca duchowy’. Oferuje płynne mechaniki, dynamiczną grafikę, zaskakująco głęboką narrację i niesamowite ścieżki dźwiękowe. Bomb Rush Cyberfunk nie tylko podnosi poprzeczkę dla gier niezależnych, ale jest jedną z najlepszych gier niezależnych, które zagramy w tym roku.

Miasto to twoje miejsce zabaw
Fani Jet Set Radio odnajdą się w Bomb Rush Cyberfunk. Pętla rozgrywki jest prosta; wykonuj sztuczki, aby zbudować swoją reputację, maluj graffiti, poszukuj przedmiotów kolekcjonerskich i unikaj prawa. Gracze zauważą, jak płynnie gra się w tę grę. Animacje przechodzą gładko, co sprawia, że są płynne i bardzo responsywne. To jest niezbędne, aby gracze mogli wykonywać sztuczki i łączyć je w sekwencję. Wszystkie miejsca, do których się udasz, będą zdominowane przez wrogie gangu. Twoim celem jest zbudowanie wystarczającej reputacji, aby zwrócili na ciebie uwagę i przyjęli cię jako rywala. Dzięki wielu różnym stylom graffiti do odblokowania poruszysz się po okolicy i oznaczysz swoje terytorium w stylu, który wybierzesz. Wystarczy podejść do żółto-zaznaczonego miejsca i wcisnąć R1. Obróć lewy joystick w kierunku żółtych podpowiedzi na ekranie, aby ozdobić swoje graffiti i oznaczyć swoje terytorium. Gdy już zbudujesz wystarczającą reputację, aby stawić czoła dominującemu gangu, zostaniesz zaproszony do „bitwy gangów”. To bez wątpienia jedna z najlepszych części gry. W ograniczonym czasie musisz zdobyć jak najwięcej punktów, zanim skończy się czas, łącząc sztuczki i zwiększając mnożnik combo. Ponadto, w każdym obszarze są przedmioty kolekcjonerskie, takie jak ścieżki dźwiękowe, graffiti, stroje, style dla twojego sprzętu i zupełnie nowe postacie do odblokowania. Niektóre z nich musisz znaleźć, a inne będą w terminalu zablokowane przez uśmiechnięte twarze z wielkimi rękami. Łącz sztuczki, gdy przechodzisz obok tych znaków, aby dać „piątkę”. Uderzenie we wszystkie znaki podczas combo sztuczki pozwoli ci wejść do terminala i odebrać ukryty przedmiot, który zawiera. Choć wszystko to brzmi kusząco, prawo ma inne zdanie. Podczas malowania graffiti w mieście, zbierasz poziom gorączki. To sprawi, że będziesz musiał albo uciekać, albo walczyć z prawem. Naciskając kwadrat, trójkąt i okrąg, możesz używać tych samych ruchów, które stosujesz do wykonania sztuczek, aby odeprzeć wrogów. Walka jest nieco niezgrabna, nie ma systemu blokady na cel i walka z przeciwnikami w powietrzu może być uciążliwa. Możesz uniknąć prawa, zmieniając swoje stroje. Chcesz wystąpić jako inna postać? Po prostu przejdź do podłoża w kratkę i wykonaj ruch taneczny za pomocą D-Padu. Możesz przełączać się między różnymi postaciami, z których każda ma inne style i sprzęt. Deski, rolki i rowery BMX mogą być wyposażone przez wszystkich bohaterów. Każdy zestaw sprzętu oferuje różne style manewrowania, aby wzbogacić gamę sztuczek.

Zacznij, aby odnieść sukces w życiu
Gracze mogą być mile zaskoczeni fabułą Bomb Rush Cyberfunk. Ja na pewno byłem, ponieważ jest o wiele głębsza, niż moglibyście się spodziewać. Gra rozpoczyna się od tego, że jesteś Faux, doświadczonym „writerem”, który zostaje aresztowany przez policję. Członek gangu Bomb Rush i „writer” Tryce wydostaje cię z więzienia i razem uciekacie z więzienia. Podczas ucieczki głowa Fauxa zostaje oderwana przez DJ-a Cybera. Jest on liderem gangu o nazwie „Futurism” i jest obsesyjnie zainteresowany wewnętrznymi mechanizmami mózgu. Faux budzi się z nową cyber-głową i zostaje nazwany „Red”. Jako nowy członek gangu Bomb Rush twoim celem jest odzyskanie swojej głowy, stając się najlepszym „writerem” w mieście. W trakcie rozgrywki gracze będą świadkami wielu zwrotów akcji, które znacznie rozwijają fabułę, których tutaj nie zdradzimy. Będziesz odwiedzać wiele miejsc, ponieważ gra oferuje żywe i oryginalne obszary. Przejdziecie przez miasta, centra handlowe, niesamowite miejsca umysłowe, miasta dzienne i nocne, i wiele więcej. Jak już wcześniej wspomniano, będziesz musiał zbudować swoją reputację w tych obszarach, aby rywalizować z wrogimi gangami. Prawo zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby ci przeszkodzić, implementując unikalne walki z bossami, które będą wymagały szybkiego myślenia i pokonania wrogów za pomocą umiejętności i sztuczek, których się nauczyłeś. Poprzez postęp w fabule, Red będzie dowiadywać się więcej o swoim poprzednim życiu i odkrywać tajemnice antagonisty gry, DJ-a Cybera, i jego motywów.

Nowy styl jeżdżenia na rolkach
Zespół Reptile wyraźnie bardzo ciężko pracował, aby ta gra była estetycznie i wizualnie przyjemna pod każdym względem. Rozgrywka jest po prostu doskonała, wykonywanie sztuczek to czysta przyjemność, wizualne efekty są niesamowite, a muzyka jest wyjątkowa. Gracze będą poruszać się w rytm utworów, które idealnie synchronizują się z wykonywanymi sztuczkami. To nie jest zaskoczeniem, ponieważ Reptile zaangażował eksperta Hidekiego Naganumę, który wcześniej skomponował ścieżkę dźwiękową do serii Jet Set Radio. Miły dodatek dla fanów Jet Set. Mimo że z tą grą można się świetnie bawić, jest też dużo miejsca na poprawę. Gra znacznie brakuje samouczków, ma niezgrabne walki, nie ma opcji wykonywania skomplikowanych sztuczek, brakuje nowoczesnych funkcji next-gen i cierpi z powodu braku

Źródło : www.bing.com