Bomb Rush Cyberfunk Recenzja (PS5) – Wielkość w stylu Jet-Set w trakcie tworzenia

Recenzja gry Bomb Rush Cyberfunk (PS5) – Jet-Set Wielkość Narasta

Wprowadzenie:
W roku 2000 świat gier wideo zmienił się na zawsze. W tamtym roku gracze zobaczyli premierę innowacyjnych tytułów takich jak Diablo 2, The Sims, Counter-Strike, Marvel vs. Capcom 2, Tony Hawk’s Pro Skater 2, Perfect Dark i wiele innych. Niektóre z tych gier legły podwaliny pod przyszłość branży, inne zniknęły w mrokach czasu. Wśród tych gier Masayoshi Kikuchi wprowadził oryginalną ideę. By wyrazić japońską popkulturę w kreatywny i angażujący sposób stworzył grę znaną jako Jet Set Radio. Gracze mogli swobodnie przemierzać ulice, wykonywać akrobacje i tworzyć graffiti, wyrażając swój styl i unikając przeciwników. Gra była także pierwszą grą wideo, która wykorzystywała grafikę cell-shaded, co wiele dzisiejszych deweloperów uważa za swoją inspirację. Seria otrzymała kilka części, ale niestety została zakończona, aby wydawca SEGA mógł skupić się na innych ważniejszych markach. Nie było prawie niczego podobnego, aż do teraz. Drużyna Reptile odpowiedziała na to wezwanie po dwóch dekadach, tworząc grę Bomb Rush Cyberfunk. Z wielką przyjemnością mogę stwierdzić, że ta gra zasługuje na miano „duchowego następcy”. Z płynnymi mechanikami, dynamicznymi wizualiami, zaskakująco głęboką narracją i niesamowitym soundtrackiem Bomb Rush Cyberfunk nie tylko podnosi poprzeczkę dla niezależnych tytułów, ale jest jedną z najlepszych gier niezależnych, jakie będziecie mieli okazję zagrać w tym roku.

Część 1: Miasto jest twoim placem zabaw
Fani Jet Set Radio odnajdą się w Bomb Rush Cyberfunk. Pętla rozgrywki jest prosta: wykonuj akrobacje, maluj graffiti, szukaj kolekcjonerskich przedmiotów i unikaj prawa. Pierwszą rzeczą, jakiej gracze zauważą po przejęciu kontroli, jest płynność rozgrywki. Animacje są płynne i bardzo responsywne, co jest kluczowe dla wykonywania akrobacji i łączenia ich w combo.
Każde miejsce, które odwiedzasz, jest kontrolowane przez wrogą gangę. Twoim celem jest zbudowanie wystarczającej reputacji, aby przyciągnąć ich uwagę i stawić im czoła. Gra oferuje wiele różnych stylów graffiti do odblokowania, dzięki czemu możesz oznaczyć teren wybranym przez siebie stylem. Wystarczy podejść do żółto wyróżnionego miejsca i nacisnąć R1. Następnie za pomocą lewego joysticka wybierasz odpowiednie opcje, aby zaprojektować swoje graffiti.
Gdy zdobędziesz wystarczającą reputację, możesz zmierzyć się w bitwie z dominującą załogą. Jest to jedna z najlepszych części gry. W ograniczonym czasie musisz zdobyć jak największą liczbę punktów, łącząc akrobacje i zwiększając mnożnik combo.
Dodatkowo, w każdym obszarze możesz znaleźć przedmioty kolekcjonerskie, takie jak ścieżki dźwiękowe, graffiti, kostiumy, style dla twojego sprzętu i zupełnie nowe postacie do odblokowania. Niektóre przedmioty musisz znaleźć, a inne są ukryte w terminalu zablokowanym przez postacie z uśmiechniętymi twarzami.
Wykonuj akrobacje, przechodząc obok tych znaków, aby je „przywitać”. Zbicie wszystkich znaków podczas combo pozwoli ci wejść do terminalu i zdobyć ukryty przedmiot.

Część 2: Zacznij, aby odnieść sukces w życiu
Narracja w Bomb Rush Cyberfunk może być miłym zaskoczeniem dla graczy. Na pewno mnie zaskoczyła, ponieważ jest znacznie głębsza, niż można by się spodziewać. Gra rozpoczyna się od postaci o imieniu Faux, doświadczonego „writera”, który zostaje zatrzymany przez policję. Członek gangu Bomb Rush, nazwany Tryce, pomaga mu uciec, aby razem zbiec z więzienia.
Podczas ucieczki, głowa Fauxa zostaje oderwana przez DJ-a Cybera, lidera gangu o nazwie „Futuryzm”, który jest obsesyjnie zainteresowany wewnętrznymi mechanizmami mózgu. Faux budzi się z nową cyber-głową i otrzymuje imię „Red”. Jako nowy członek załogi Bomb Rush Twoim celem jest odzyskanie swojej głowy, zostając najlepszym „writerem” w mieście. Fabuła gry będzie miała wiele zwrotów akcji i rozbuduje historię, której nie zdradzimy tutaj.
Odwiedzisz wiele różnych miejsc, ponieważ gra oferuje żywe i oryginalne lokalizacje. Przemierzysz miasta, centra handlowe, mistyczne krajobrazy i wiele innych. Jak już wspomniano, będziesz musiał zbudować swoją reputację w tych obszarach, aby rywalizować z wrogimi gangami.
Prawo będzie robić wszystko, aby cię powstrzymać, a na swojej drodze spotkasz unikalne walki z bossami, które wymagać będą szybkiego myślenia i pokonania przeciwników swoimi umiejętnościami i akrobacjami. Postęp w fabule pozwoli Redowi dowiedzieć się więcej o swoim poprzednim życiu i odkryć tajemnice antagonisty gry – DJ-a Cybera i jego motywów.

Część 3: Nowy styl skaterów
Zespół Reptile jasno dał do zrozumienia, że mocno pracował nad tym, aby gra była estetycznie i wizualnie atrakcyjna pod każdym względem. Rozgrywka jest porywająca, wykonanie akrobacji sprawia ogromną przyjemność, lokalizacje są żywe, a muzyka wyjątkowa. Gracze będą poruszać się w rytmie utworów, synchronizując swoje akrobacje z rytmem muzyki. Nic dziwnego, że Reptile zaangażował Hidekiego Naganumę, który wcześniej skomponował ścieżkę dźwiękową do serii Jet Set Radio. To miłe wzmocnienie dla fanów Jet Set Radio.
Mimo że gra ta sprawia dużo frajdy, ma również wiele miejsca na poprawę. Brakuje w niej poradników, walka jest nieudolna, brakuje opcji wykonywania technicznych akrobacji, brakuje nowoczesnych funkcji next-gen i cierpi na brak zawartości po zakończeniu gry.
Poradniki byłyby niezbędne, ponieważ jest tak wiele ciekawych wskazówek i sztuczek, które warto znać. Na przykład, kiedy pisałem tę recenzję, dowiedziałem się, że można malować graffiti na wrażliwych przeciwnikach w powietrzu, wykonując połączony atak powietrzny, uderzając w nich i naciskając R1. To fantastyczna funkcja, która pozwala pokonać przeciwników, ale gra nigdy nie uczciwie tego nie tłumaczy. Większość kombinacji i akrobacji także dowiedzieliśmy się przez próbę i błąd, zamiast dostawać wskazówki lub porady.
Jeśli chodzi o sterowanie, zestaw ruchów do wykonywania akrobacji działa dobrze, ale byłoby niesamowicie, gdyby gracze mieli możliwość wykonywania trudniejszych figór. Na przykład, przytrzymanie L1 i naciśnięcie odpowiedniej kombinacji przycisków pozwoliłoby na wykonanie bardziej skomplikowanych akrobacji. Można byłoby również wpływać na kierunek i styl akrobacji za pomocą lewego joysticka. To dodawałoby różnorodności do rozgrywki. Korzyść z tego byłaby taka, że wykonywanie takich akrobacji byłoby podwójnie opłacalne w porównaniu do normalnych akrobacji.
Po ukończeniu gry możesz zwiedzać miasto i malować graffiti na wszystkich dost

Źródło : www.bing.com