Bomb Rush Cyberfunk Recenzja (PS5) – Wielkość Jet-Set w tworzeniu

Bomb Rush Cyberfunk – Recenzja (PS5) – Rok 2000 to moment, w którym gry wideo zmieniły się na zawsze tuż przed naszymi oczami. W tym roku gracze mieli okazję zagrać w innowacyjne gry takie jak Diablo 2, The Sims, Counter-Strike, Marvel vs. Capcom 2, Tony Hawk’s Pro Skater 2, Perfect Dark i wiele innych. Niektóre tytuły zarysowały przyszłość gier wideo, inne zniknęły w czasie. Wśród tych gier Masayoshi Kikuchi stał na czele oryginalnego pomysłu. Aby wyrazić japońską popkulturę w kreatywny i angażujący sposób, powstała gra o nazwie Jet Set Radio. Gracze mogli swobodnie poruszać się po ulicach, wykonywać ewolucje i malować graffiti, aby wyrazić swój styl i uniknąć przeszkód. Gra była także pierwszą grą wideo, która wykorzystała grafikę komórkową, z której wiele dzisiejszych deweloperów czerpie inspirację. Seria miała kilka odsłon, lecz niestety została zakończona, aby firma SEGA mogła skupić się na innych ważnych tytułach. Nie było prawie takiej gry jak ta, aż do teraz. Zespół Reptile odpowiedział na wezwanie dwadzieścia lat później, aby zapełnić lukę po Jet Set Radio dla graczy, tworząc Bomb Rush Cyberfunk. Bardzo miło mi donieść, że ta gra jest prawdziwym godnym następcą. Oferuje płynną mechanikę, żywe wizualizacje, zaskakująco głęboką fabułę i niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Bomb Rush Cyberfunk nie tylko podnosi poprzeczkę dla gier niezależnych, ale jest jedną z najlepszych gier niezależnych, jakie będziesz mógł w tym roku doświadczyć.

Miasto jest Twoim placem zabaw.

Fani Jet Set Radio odnajdą się w Bomb Rush Cyberfunk. Pętla rozgrywki jest prosta; wykonuj akrobacje, aby zbudować swoją reputację, maluj graffiti, szukaj kolekcjonerskich przedmiotów i unikaj prawa. Gracze od razu zauważą, jak płynnie działa ta gra. Animacje przechodzą bez zakłóceń, sprawiając, że są płynne i bardzo responsywne. To jest kluczowe dla wykonywania akrobacji i łączenia ruchów. Wszystkie obszary, na które trafisz, będą dominowane przez wrogie gangi. Twoim celem jest zbudowanie wystarczającej reputacji, aby zwrócili na Ciebie uwagę i przyjęli Cię jako rywala. Mając do odblokowania wiele różnych rodzajów graffiti, będziesz przemierzać obszar i oznaczać swoje terytorium stylem, który wybierzesz. Po prostu podchodź do zaznaczonego na żółto miejsca i naciśnij R1. Naciśnij lewy joystick w kierunku żółtych, wyświetlanych na ekranie wskazówek, aby zaprojektować graffiti i oznaczyć swoje miejsce. Gdy już zbudujesz wystarczającą reputację, aby stawić czoło dominującej bandzie, zostaniesz zaproszony na „bitwę drużynową”. To bez wątpienia jedna z najlepszych części gry. W ograniczonym czasie musisz zdobyć jak najwięcej punktów przed upływem czasu, łącząc akrobacje i zwiększając swój wskaźnik combo. Ponadto, każdy obszar posiada kolekcjonerskie przedmioty do znalezienia, takie jak ścieżki dźwiękowe, graffiti, kostiumy, style dla twojego sprzętu oraz zupełnie nowe postacie do odblokowania. Aby zdobyć niektóre przedmioty kolekcjonerskie, musisz je znaleźć, a inne są w terminalu zablokowanym przez uśmiechnięte twarze z dużymi rękoma. Łącz akrobacje, mijając te znaki, by dać sobie high-five. Uderzając we wszystkie znaki podczas akrobacji, możesz wejść do terminala i zdobyć ukryty przedmiot. Choć to wszystko brzmi zachęcająco, prawo ma inne zdanie. Podczas malowania graffiti po mieście, będziesz budować poziom ciepła. Spowoduje to, że będziesz musiał uciekać albo walczyć z prawem. Naciskając kwadrat, trójkąt i koło, możesz użyć tych samych ruchów, jakie wykorzystujesz do wykonywania akrobacji, aby odeprzeć przeciwników. Walka jest nieco niezgrabna, brakuje systemu blokowania, a walka z wrogami w powietrzu może być męcząca. Są jednak sposoby na uniknięcie prawa, takie jak zmiana stroju lub zmiana postaci. Po prostu udaj się na podłogę w kratkę i wykonaj ruch taneczny za pomocą D-Pada. Możesz przełączać się na różne postacie, z różnymi stylami i sprzętem. Rolki, hulajnogi i BMX-y mogą być wyposażone przez wszystkich. Każdy zestaw różnych części sprzętu oferuje różne style manewrów, aby dodać różnorodności do twoich akrobacji.

Rozpocznij, aby odnieść sukces w życiu

Gracze mogą być mile zaskoczeni fabułą Bomb Rush Cyberfunk. Na pewno mnie zaskoczyła, ponieważ jest o wiele głębsza, niż się można było spodziewać. Gra rozpoczyna się jako Faux, weteranowy „pisarz”, który zostaje aresztowany przez policję. Członek gangu Bomb Rush i „pisarz” Tryce uwalnia Cię i razem uciekacie z więzienia. Podczas ucieczki głowa Fauxa zostaje odcięta przez DJ Cyber. Jest on liderem gangu „Futurism” i jest obsesyjnie zainteresowany wewnętrznymi mechanizmami mózgu. Faux budzi się z nową cyber-głową i zostaje nazwany „Red”. Jako nowy członek ekipy Bomb Rush Twoim zadaniem jest odzyskanie swojej głowy, stając się najlepszym „pisarzem” w mieście. Fabuła będzie miała wiele zwrotów akcji, które znacznie rozszerzają historię, której tutaj nie zdradzimy. Odwiedzisz wiele miejsc, ponieważ gra oferuje dynamiczne i oryginalne obszary. Przejdziecie przez miasta, centra handlowe, mroczne krajobrazy umysłowe, miasta w dzień i w nocy oraz wiele innych. Jak już wspomniano, trzeba zbudować reputację w tych obszarach, aby rywalizować z gangami przeciwnych gangów. Prawo zrobi wszystko, aby cię zatrzymać, a towarzyszą temu unikalne walki z bossami, które wymagają, abyś myślał szybko i przechytrzał wrogów za pomocą umiejętności i akrobacji, których się nauczyłeś. Postępując w fabule, Red dowie się więcej o swoim dawno minionym życiu i odkryje tajemnice przeciwnika w grze, DJ-a Cybera i jego motywów.

Nowe brzmienia skaterów

Zespół Reptile wyraźnie ciężko pracował, aby ta gra była estetycznie i wizualnie atrakcyjna pod każdym względem. Rozgrywka jest bezbłędna, wykonywanie akrobacji to czysta przyjemność, wizualizacje lokalizacji są żywe, a muzyka wyjątkowa. Gracze będą poczuć rytm utworów, gdy ich akrobacje będą synchornizować się z muzyką. Nic dziwnego, że Reptile zatrudnił specjalistę od ścieżek dźwiękowych, Hideki Naganuma, który wcześniej skomponował muzykę do serii Jet Set Radio. Jest to miły dodatek dla fanów Jet Set. I choć ta gra dostarcza wiele frajdy, jest jeszcze wiele miejsca na poprawę. Gra znacznie brakuje samouczków, walka jest niezgrabna, brakuje opcji do wykonywania technicznych akrobacji, brakuje nowoczesnych funkcji next-gen i cierpi na brak zawartości po zakończeniu gry. Samouczki byłyby niezwykle ważne, ponieważ są wiele ciek

Źródło : www.bing.com