Blizzard przekreśla BlizzCon na 2024 rok, co oznacza przyszłość Counter-Strike w Ameryce Północnej

Najnowsze informacje z branży esportu

BlizzCon odwołane: Akt zrozpaczenia fana Counter-Strike

Dzisiaj Blizzard Entertainment (twórcy Overwatch, World of Warcraft i więcej) odwołało tegoroczne BlizzCon, coroczne święto, podczas którego fani z całego świata przyjeżdżają, aby wziąć udział w wydarzeniu w Anaheim, w Kalifornii. BlizzCon powoli traci swoje wdzięki, gdyż Blizzard odwołał wydarzenia w latach 2020, 2022 i teraz 2024. Ze względu na niepowodzenia w swoich ligach esportowych, braki w dostarczaniu gier i dodatków na czas oraz nawet anulowanie obiecywanych projektów, wydaje się, że Activision Blizzard kopie dołek swoim konsumentom.

Atrakcyjność otwartego systemu jakości Counter-Strike

System otwartych kwalifikacji Counter-Strike nadal przyciąga tych zainteresowanych współzawodnictwem opartym na zasługach, które nie daje pierwszeństwa zawodnikom z zamkniętych, franczyzowych lig. Ostatnie wejście zespołów północnoamerykańskich takich jak Boss, Carpe Diem, M80, NRG i Nouns Esports do konkurencyjnego Counter-Strike podkreśla elastyczność gry i jej znaczenie dla tych, którzy poszukują stabilnego ekosystemu współzawodnictwa, w którym każdy, kto wygrywa, dostaje zapłatę.

„Wierzymy, że zespół z Północnej Ameryki może zrobić szkody w globalnej scenie Counter-Strike i chcemy to udowodnić” – powiedział założyciel i dyrektor generalny NRG Esports, Andy Miller, który niedawno wrócił do rywalizacji w Counter-Strike. „W Stanach Zjednoczonych jest wielu zagorzałych fanów Counter-Strike, a naszym celem w NRG jest stworzenie superkonkurencyjnego zespołu.”

Jak region ponownie wkracza na scenę – zachęcony trudnościami franczyzowych lig takich jak Liga Overwatch – skonsultowałem się z Michalem Blicharzem, wiceprezesem ds. rozwoju produktu w ESL FaceIt Group i wiodącym ekspertem od rozgrywek Counter-Strike, aby omówić wyzwania, z którymi borykają się zespoły z Północnej Ameryki oraz strategie ożywienia swojej bazy fanów.

Źródło : www.bing.com