BLAST Paris Major 2023: Podgląd drabinki play-off fazy mistrzowskiej


BLAST Paris Major zbliża się do końca, a etapy Challengers i Legends dobiegły końca i pozostała tylko drabinka play-off fazy mistrzowskiej. Osiem drużyn nadal walczy o zwycięstwo w finałowym turnieju Counter-Strike: Global Offensive Major, gdy turniej przenosi się do Accor Arena.

Zapisz się na następny turniej Nerd Street!

Podczas pierwszych dwóch etapów zawodów było wiele niespodzianek, ponieważ potęgi CS:GO, G2 Esports i Natus Vincere (NAVI), nie awansowały do ​​głównych play-offów, a rywale tacy jak MOUZ i FURIA przegrali bez zwycięstwa. Chociaż faworyci, tacy jak Heroic, FaZe, Team Vitality i Team Liquid, wciąż stoją, opowieści o Kopciuszku obfitowały w Into the Breach, GamerLegion, Monte i Apeks, które wciąż mają szansę wygrać Major. Aby przygotować Cię do fazy mistrzowskiej, oto zestawienie każdego z czterech pojedynków ćwierćfinałowych i tego, czego możesz się spodziewać w pozostałej części turnieju.

Heroiczny kontra klan FaZe

Czwartek, 18 maja, o 9:00 czasu wschodniego

Źródło zdjęcia: BLAST

To najbardziej intrygujący pojedynek ćwierćfinałowy, ponieważ biorą w nim udział dwie z trzech najlepszych drużyn na świecie według rankingu ESL i HLTV. To także jedyne ćwierćfinałowe starcie pomiędzy dwoma graczami, którzy byli na pierwszym CS:GO Major, Finnem „karriganem” Andersenem z FaZe i Casperem „cadiaN” Møllerem z Heroic.

FaZe vs. Heroic z łatwością może być wielkim finałowym pojedynkiem. W rzeczywistości obie drużyny spotkały się w finale BLAST Fall pod koniec zeszłego roku, który Heroic wygrał 2-1. To było samotne zwycięstwo Heroic w dużym turnieju w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, pośród serii rozdzierających serce drugich miejsc w Rio Major, IEM Katowice i IEM Rio. Chociaż Heroic wygrał dwa ostatnie spotkania z FaZe, przegrał trzy z czterech poprzednich spotkań z FaZe datowanych na początek 2022 roku. Oprócz pokonania FaZe w finale BLAST Fall, Heroic odniósł dominujące zwycięstwo 16-7 nad FaZe podczas Legendarny etap tego Majora. Martin „stavn” Lund i cadiaN wyróżniali się w Heroic podczas etapu Legends, uzyskując odpowiednio 1,23 i 1,31 K/D w 131 rundach i na pięciu rozegranych mapach.

Czytaj więcej: 10 najlepszych organizacji e-sportowych na świecie w 2023 roku

Podczas gdy Heroic rozpoczął etap Major in the Legends i osiągnął rekord 3-0, aby dotrzeć do etapu Mistrzów, FaZe walczy od czasu kwalifikacji Major RMR. Byli ostatnią drużyną, która zakwalifikowała się do Majora i przegrali swoje pierwsze dwa mecze na etapie Legends, co postawiło ich na krawędzi eliminacji. FaZe musiał wygrać trzy z rzędu best-of-three, w tym ostatni z osławionym NAVI, aby awansować do fazy mistrzowskiej. To ta sama drużyna, która wygrała turniej Antwerp Major w zeszłym roku i ESL Pro League na początku tego roku, zdobywając tytuł Intel Grand Slam. Pomimo tego, jak bezbronni wyglądali w czasach poprzedzających Major i przez niego, FaZe wygrywali, kiedy musieli. Jest to pojedynek 1-rozstawiony kontra 8-rozstawiony oparty na wynikach etapu Legends, więc Heroiczny powinien być faworyzowany, ale tylko nieznacznie, ponieważ ten pojedynek może łatwo pójść w obie strony, a zwycięzca będzie faworyzowany w awansie do finału.

Into the Breach kontra Team Vitality

Czwartek, 18 maja, o 13:00 czasu wschodniego

Źródło zdjęcia: BLAST

Poza FaZe vs. Heroic to najciekawsze starcie ćwierćfinałowe. To Anglia kontra Francja w Paryżu i Dawid kontra Goliat na ostatnim turnieju Major CS:GO w historii.

Zacznijmy od Francuzów. Vitality jest zdecydowanym faworytem, ​​a jako samotna francuska organizacja z jedynymi dwoma francuskimi graczami na turnieju w Dan „apEX” Madesclaire i Mathieu „ZywOo” Herbaut, tłum powinien ryczeć dla nich na Accor Arena. Vitality osiągnął wynik 3: 0 na etapie Legends, pokonując po drodze G2, ENCE i Monte. ZywOo ma najwyższą ocenę w turnieju na poziomie 1,38 i najwięcej zabójstw na rundę na poziomie 0,9. Jest jednym z najlepszych graczy, którzy nigdy nie wygrali Majora, i gra u boku Petera „dupreeha” Rasmussena, który ma na koncie cztery zwycięstwa w Majorze, oraz Emila „Magiska” Reifa, który ma na swoim koncie trzy. Obaj ci gracze odnieśli zwycięstwa w Majorze jako część legendarnego składu Astralis, który dominował od 2018 do 2019 roku. Ta drużyna weszła do Majora po wygraniu IEM Rio nad Heroic. Wszystko, co nie wygra Majora, byłoby rozczarowaniem dla tej drużyny.

Czytaj więcej: BLAST Paris Major 2023: Harmonogram, format i podział pola

Z drugiej strony mamy Into the Breach, którzy sprostali oczekiwaniom, kwalifikując się na Majora, kwalifikując się jako drużyna Legends, a następnie docierając do etapu mistrzów. Mało kto poza ich fanami spodziewał się, że 30. sklasyfikowana według ESL drużyna na świecie znajdzie się w takiej sytuacji. ITB to pierwszy i jedyny głównie brytyjski skład, który kiedykolwiek zakwalifikował się do Major. Into the Breach było jedną z najlepszych historii na Majorze i udowodniło, że ich bieg nie jest dziełem przypadku z tym, kogo pokonali. ITB pokonało FaZe, ENCE i Fnatic. Zwycięstwo nad Fnatic było szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że było to do trzech zwycięstw, przegrali pierwszą mapę, a następnie odnieśli dwa zwycięstwa na dominującej mapie (16-8, 16-4) przeciwko znacznie bardziej doświadczonemu składowi. Zamiast młodych Brytyjczyków rozpadających się pod presją, to gracze z legendarnej brytyjskiej organizacji wyglądali nieswojo. Joey „CRUC1AL” Steusel był kluczowy dla ITB w tej serii z różnicą +23 K/D i oceną 1,35, prowadząc wszystkich graczy w tym pojedynku. Nie ma wątpliwości, że ITB jest słabszą drużyną przeciwko Vitality, ale głupotą byłoby nie doceniać Brytyjczyków.

GamerLegion kontra Monte

Piątek, 19 maja, o 9:00 czasu wschodniego

Źródło zdjęcia: BLAST

Nikt by ci nie uwierzył, gdybyś przewidział, że GamerLegion zmierzy się z Monte w ćwierćfinale turnieju Paris Major, ale oto jesteśmy. W turnieju, który był wypełniony niezgłoszonymi drużynami, które pokonywały tytanów w grze, jest to najbardziej nieprawdopodobna para w fazie play-off. Ktokolwiek wygra ten pojedynek, będzie jednym z najbardziej nieprawdopodobnych półfinalistów Major.

GamerLegion to 31. sklasyfikowana drużyna na świecie według ESL, co czyni ją najniżej sklasyfikowaną drużyną play-off (jeden poniżej Into the Breach). Wydawało się, że są skazani na opuszczenie Majora na etapie Challengers po rozpoczęciu 0-2, ale potem wygrali kolejne trzy mecze, aby przejść do następnego etapu. Podczas etapu Legends GamerLegion wygrał 3-1, w tym zwycięstwo nad Fnatic i decydujące zwycięstwo 2-0 nad Apeks, aby zakwalifikować się do fazy mistrzowskiej. Mihai „iM” Ivan prowadzi wszystkich graczy na Majorze pod względem obrażeń na rundę na poziomie 96,4 i zajmuje drugie miejsce w rankingu na poziomie 1,35, za jedynie ZywOo.

Czytaj więcej: Nerd Street otwiera pierwsze kolegialne miejsce do e-sportu na Rowan University

Monte to 22. drużyna na świecie pod względem ESL (ale 13. według HLTV), co czyni ich lekkimi faworytami w tym pojedynku słabszy kontra słabszy. Monte, którzy po raz pierwszy zakwalifikowali się do Majora, nie są przyzwyczajeni do stawiania czoła drużynom takiego kalibru, jak w Paryżu, ale zespół udowodnił, że należy do nich. Skład głównie ukraiński pokonał FURIĘ, FaZe i NAVI podczas etapu Legends. Zwycięstwo nad NAVI było szczególnie imponujące, ponieważ było 2-0, a druga mapa była uderzeniem 16-2. Zwycięstwo Monte nad inną ukraińską organizacją i tytanami CSGO, NAVI, to typ zwycięstwa, z którego słynie Kopciuszek. Ponadto lider gry Monte, Wiktor „sdy” Orudzhev, zastępował NAVI w drugiej połowie 2022 r., co czyni to zwycięstwo jeszcze bardziej poetyckim.

Team Liquid kontra Apeks

Piątek, 19 maja, o 13:00 czasu wschodniego

Źródło zdjęcia: BLAST

To najbardziej skoncentrowany na Ameryce Północnej pojedynek. Nie tylko dlatego, że Team Liquid jest ostatnią drużyną NA, która ma dwóch graczy NA w postaci Nicholasa „nitr0” Cannelli i Jonathana „EliGE” Jablonowskiego. Dzieje się tak również dlatego, że Apeks był jedną z kilku europejskich drużyn, które w zeszłym roku wybrały się do Ameryki Północnej, aby wziąć udział w Fragadelphia, północnoamerykańskim turnieju regionalnym, którego gospodarzem jest Localhost w Filadelfii, należący do Nerd Street.

Czytaj więcej: Najlepsze wydarzenia i turnieje na Localhost w kwietniu

Pomijając powiązania z Ameryką Północną, na pierwszy rzut oka może się to wydawać niedopasowaniem, biorąc pod uwagę rodowód Team Liquid. Jednak Apeks pokonał Liquid podczas etapu Challengers, a Liquid wyglądał na drodze do wczesnego wyjścia z Major po rozpoczęciu 0-2. W międzyczasie Apeks rozpoczął 2-0 i ostatecznie wygrał 3-1 podczas etapu Challengers, przegrywając tylko z G2. Podczas etapu Legends Apeks wygrał 3: 2, a ich najbardziej imponującym zwycięstwem było zwycięstwo 2: 0 z Ninjas in Pyjamas, które zakwalifikowało się do fazy mistrzowskiej. Przeciwko NIP Apeks wrócił po przerwie na obu mapach i wygrał obie w dogrywce. Pomimo tego, że zajmuje 29. miejsce na świecie według ESL, ten zespół jest więcej niż zdolny do pokonania Liquid.

Chociaż TL wydaje się wrażliwy w tym pojedynku, ich losy zmieniły się nieco od czasu ich rozpoczęcia 0-2. Wygrali trzy z rzędu do trzech wygranych na etapie Challengers, aby awansować, a następnie wygrali 3: 1 na etapie Legends, przegrywając tylko z Heroic. Liquid faktycznie ma najlepszą różnicę K/D na Majorze przy +77, a Joshua „oSee” Ohm prowadzi na poziomie +40. Team Liquid to ostatnia nadzieja Ameryki Północnej nie tylko na wygranie tego Majora, ale także na zostanie drugim w historii północnoamerykańskim zespołem, który wygra Major po słynnym zwycięstwie Cloud9 na Majorze w Bostonie w 2018 roku.

Półfinały i nie tylko

Źródło zdjęcia: BLAST

Sposób, w jaki sprawy szły do ​​tej pory na Majorze, może sprawić, że zdobędziemy jedną z najbardziej nieprawdopodobnych finałowych czwórek w historii Majora. Wiemy, że albo Monte, albo GamerLegion awansują do półfinału, co byłoby ogromnym osiągnięciem dla obu drużyn, ponieważ obaj znajdują się poza pierwszą dziesiątką w rankingu HLTV i poza pierwszą dwudziestką w rankingu ESL. Jednak prawdopodobnie na tym zakończy się bieg którejkolwiek z drużyn. Ktokolwiek wygra między Heroic i FaZe Clan, wygląda na to, że będzie w finale, ponieważ w półfinale zmierzą się z GamerLegion lub Monte. Monte wygrał best-of-three przeciwko NAVI podczas Legends Stage, więc nie odliczaj ich.

Po drugiej stronie drabinki możliwe, że w półfinale zmierzymy się z Into the Breach vs. Apeks, co byłoby jednym z najbardziej nieprawdopodobnych w historii Majora. Apeks ma większe szanse na awans do finałowej czwórki, gdy zmierzy się z Team Liquid. Jednak Team Vitality wydaje się być najsilniejszą drużyną na turnieju i będzie odbiorcą wzmocnienia tłumu w Paryżu. Into the Breach było jak dotąd świetną historią, ale będzie szokujące, jeśli Vitality ich nie pokona i nie dotrze do półfinału. Niezależnie od tego, czy zmierzą się z Liquid, czy Apeks, Vitality powinien popłynąć do finału, gdzie prawdopodobnie spotkają się z Heroic lub FaZe.

Główny kredyt fotograficzny: BLASTŹródło : https://nerdstreet.com/news/2023/5/csgo-blast-paris-major-champions-stage-playoffs-preview