BLAST gospodarzem CS:GO Major w 2023 r.


Duński organizator turniejów e-sportowych BLAST będzie gospodarzem wiosennego Counter-Strike: Global Offensive Major we Francji w 2023 roku. Wydarzenie zaplanowano na Paryż i potrwa od 8 do 21 maja.

Major będzie pierwszym Majorem CS:GO, który odbędzie się we Francji i będzie pierwszym Majorem zorganizowanym przez BLAST. Przez lata BLAST był gospodarzem różnych turniejów CS:GO, w tym sezonów wiosennych i jesiennych oraz światowych finałów pod koniec każdego roku, na całym świecie i został doceniony za jakość transmisji.

Ostatnio Charlotte Kenny, Dyrektor Zarządzająca BLAST, mówiła o możliwości zorganizowania przez BLAST Majora.

Kenny stwierdził:

„BLAST zawsze jest zainteresowany goszczeniem Majora. Ważne jest to, że nasza społeczność chce, aby Major był hostowany przez BLAST, abyśmy mogli upewnić się, że jest to najlepszy Major, jaki kiedykolwiek będzie i że pasuje do naszej strategii.”

Majors to najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenia w branży CS:GO, przy czym co roku odbywają się dwa Majors. FaZe Clan wygrał swój pierwszy Major w Antwerpii w 2022 roku i nie może się doczekać, aby zdobyć dwa na dwa w Rio de Janeiro, jeszcze w tym roku, gdzie drugi Major odbędzie się od 31 października do 13 listopada.

Źródło : https://sportskhabri.com/blast-to-host-csgo-major-in-2023/