Banana oskarżona o oszustwo: deweloperzy zaprzeczają

Skandal wokół gry Banana – oskarżenia o oszustwo

Grę clicker Banana, opartą na Unity, oskarżono o oszustwo, ale twórcy zaprzeczają. Banana oferuje wirtualne skórki o różnej rzadkości, które można sprzedawać na rynku Steam; niektóre sprzedają się po kilkaset dolarów za sztukę. Pomimo kontrowersji, z ponad 800 000 graczami, Banana obecnie jest drugą najpopularniejszą grą na Steam.

Szczegóły dotyczące gry Banana

Gra clicker o nazwie Banana, oparta na Unity, została oskarżona o bycie niczym więcej niż oszustwem, co twórcy stanowczo zaprzeczyli. Gra jest niesamowicie prosta. Po zainstalowaniu, gracze widzą ekran z pojedynczą bananem w centrum, a rozgrywka polega wyłącznie na klikaniu owocu w nieskończoność. Opis na Steam wyjaśnia, że “co 3 i 18 godzin, dostajesz porzuconego banana”.

Mówiąc inaczej, po klikaniu przez jakiś czas, wypadnie banana ze specjalną skórką. Te skórki (część z nich zawiera sztukę używaną bez zgody lub licencji) są różnej rzadkości, ale obecnie nie mają faktycznego zastosowania w grze. Jedyne, co gracze mogą zrobić z tymi skórkami, poza tym, że mogą je po prostu zatrzymać, to sprzedać je na rynku Steam. To dziwna gra, bez wątpienia. Mimo to, Banana zyskała niesamowitą popularność na Steam w ostatnich tygodniach. Z ponad 800 000 graczami w chwili pisania, obecnie zajmuje drugie miejsce pod względem najczęściej granej gry na platformie, według SteamDB, pokonana jedynie przez Counter-Strike 2.

Gameplay Banana

Jest warto zaznaczyć, że jednym z byłych deweloperów Banany, aaladin66, wcześniej stworzył grę o nazwie Lass Ich Sliden, która również została oskarżona o oszustwo. Tak jak w przypadku Banana, próbował sprzedawać losowe przedmioty wirtualne, by łatwo zarobić pieniądze, chociaż nie odniósł zbyt dużego sukcesu. Model biznesowy wydaje się zostać odnowiony i przebrany, tak na to, aby powstała Banana. Aaladin66 został usunięty z listy deweloperów Banany.

Jeśli Banana byłaby oszustwem, można by się spodziewać, że przynajmniej niektórzy ludzie poczuli by się oszukani i wyraziliby to w recenzjach na Steam. Jednak gra ma wygodną ocenę “Bardzo pozytywna” na platformie, z ponad 23 000 recenzji. Dokładnie w jaki sposób jej tak dobrze się powodzi lub dlaczego jest tak atrakcyjna, nie jest jasne. Może to po prostu być kolejny zagadkowy, ale tymczasowy, fenomen w świecie gier, tak jak My Name is Mayo z 2016 roku, które skłaniało graczy do ciągłego stukania w słoik z majonezem.

Źródło : www.bing.com