Banana – kontrowersje w społeczności, deweloper usunięty. Zobacz szczegóły.

Aplikacja Banana jest jedną z najciekawszych rzeczy, o których miałem przyjemność relacjonować – to gra, która wydaje się rozpoczęła jako żart, ale szybko wzbiła się na wysoki tron na platformie Steam, stając się drugą najczęściej grana grą na tej platformie, pokonaną jedynie przez Counter Strike 2. W przypadku, gdy nie jesteś zaznajomiony z tym tematem, Banana nie jest tak popularna, ponieważ jest dobrą grą. Jest to popularne, ponieważ oferuje stresowy sposób na zdobycie przedmiotów Steam (Banany) różnej rzadkości do handlu. Podstawowo, można to porównać do systemu nakryć głowy z TF2, ale sama gra pozwala jedynie klikać na dwuwymiarowy obraz Szpiega. Na co dzień nie można nosić swoich nakryć głowy. To jest Banana.

Wspólnota Banana pod presją

Swollen Banana community, however, has been experiencing some turbulence as of late. Przechodząc na Discorda, który ma ponad 108 000 członków w chwili pisania, zobaczysz post z wiadomościami, ogłaszający, że „Nie ma żadnych oszustw”. Jednym z deweloperów gry – użytkownikiem o pseudonimie Theselions – był zaangażowany w rzekome oszustwo manipulacji rynkiem, które miało miejsce kilka lat temu, co również dotyczyło przedmiotów Steam.

Umowa rozwiązania

Władza Banana postanowiła jednak pożegnać się z nim „w dobrych stosunkach”. Jednak Theselions stracił swoje uprawnienia do owoców jako gest dobrej woli wobec społeczności: „Inwentarz Lionsa jest czyszczony z wartościowych bananów, możesz się przekonać sam”. Wciąż pozostaje częścią serwera Discorda w chwili pisania, ponieważ „nie sądzimy, że zrobił cokolwiek, za co zasługuje na zbanowanie”.

Oczekiwane aktualizacje

Announcement also promises that Banana will become so much more than a game where you click a fruit, somehow: „Jesteśmy w trakcie prac nad aktualizacjami i nie możemy się doczekać, aby zmienić tę grę w coś większego i lepszego niż tylko clicker game. Prosimy o zachowanie czujności, ponieważ pracujemy i nadal pracujemy nad dużą liczbą aktualizacji, aby poprawić grę, a także pozwolić wam wszystkim zrobić o wiele więcej z swoimi bananami”.

Źródło : www.bing.com