Baldur’s Gate 3 staje się jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów

Baldur’s Gate 3 – jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów gier wideo – osiągnął ogromny sukces tuż po oficjalnej premierze, mimo że nie jest jeszcze dostępny na konsolach. W szczycie popularności, epicka gra fantasy przyciągnęła imponującą liczbę 814 666 jednoczesnych graczy na platformie cyfrowej Steam. To czyni ją dziewiątą najpopularniejszą grą w historii serwisu, bardziej popularną niż takie giganty jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Apex Legends i Valheim.

Równie imponujące jest to, że liczby te utrzymują się. W ciągu ostatnich 24 godzin gra była trzecią najpopularniejszą na Steam z liczbą 707 445 jednoczesnych graczy. Przed nią są tylko niezmiennie popularne tytuły Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Baldur’s Gate 3 to najnowszy odcinek długotrwałej serii gier wideo opartych na Dungeons & Dragons. W naszej zachwycającej recenzji wychwaliliśmy ją jako „klasyczne RPG, sięgające do najstarszych tradycji, z budżetem God of Thrones i najnowocześniejszą technologią”.

Gra, która podbiła serca fanów

Jeszcze przed premierą gra zdobywała rozgłos ze względu na swój skomplikowany system personalizacji postaci i rozbudowane fabuły. Nie szkodzi też, że popularne seriale takie jak „Stranger Things” i film „Dungeons & Dragons” ożywiły zainteresowanie tym kultowym grą planszową.

Wielu fanów już miało okazję przetestować Baldur’s Gate 3, który dostępny był w ramach wersji demonstracyjnej od października zeszłego roku na PC, Macu, a nawet na teraz już nieaktualnej platformie streamingowej Google Stadia. Ogromne zainteresowanie było widoczne, gdy gra stała się najlepiej sprzedającą się grą zarówno na Steam, jak i w sklepie cyfrowym GOG.com w dniu premiery wczesnego dostępu.

Sukces na PC oznacza sukces na konsolach

Sukces gry na PC wydaje się też mieć pozytywny wpływ na jej wydanie na konsole. Baldur’s Gate 3 niedawno znalazło się na szczycie listy przedpremierowych zamówień w PlayStation Network, wyprzedzając takie tytuły jak „Spider-Man 2” i „EA Sports FC 24”. Gry wideo Baldur’s Gate 3 trafią na konsolę PS5 6 września, a wersja dla konsoli Xbox Series S/X zostanie wydana w jeszcze nieokreślonym terminie.

Źródło : www.bing.com