Baldur’s Gate 3 jedną z najczęściej granych gier w historii

Baldur’s Gate 3 staje się jedną z najbardziej popularnych gier wideo w historii

Baldur’s Gate 3 stało się jedną z najbardziej popularnych gier wideo w krótkim czasie od oficjalnej premiery, mimo że nie jest jeszcze dostępne na konsolach. Na platformie cyfrowej gier Steam osiągnęła ona szczyt, przyciągając aż 814 666 graczy jednocześnie. To czyni grę dziewiątą najpopularniejszą w historii usługi, popularniejszą od takich monstrualnych hitów jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Apex Legends czy Valheim.

Ogromnym osiągnięciem jest również fakt, że liczby te utrzymują się na stałym poziomie: w ciągu ostatnich 24 godzin gra jest trzecią najpopularniejszą na Steamie z 707 445 graczy jednocześnie. Jedynymi grami wyżej są flagowe tytuły Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Najnowsza odsłona kultowej serii gier RPG

Baldur’s Gate 3 to najnowsza część długotrwałej serii gier wideo opartych na Dungeons & Dragons. W naszej wróżącej recenzji określiliśmy ją mianem „klasycznego RPG na miarę Game of Thrones z budżetem i najnowszą technologią”.

Gra wzbudzała już wiele emocji przed premierą ze względu na rozbudowany system personalizacji postaci i epickie fabuły. Nie może również zaszkodzić fakt, że Stranger Things i film Dungeons & Dragons przyczyniły się do ożywienia zainteresowania tym kultowym japońskim gatunkiem gry planszowej.

Gra oczekiwana na konsole

Wiele fanów już miało okazję przetestować Baldur’s Gate 3, ponieważ od października zeszłego roku jest ona dostępna w wersji wczesnego dostępu na platformach PC, Mac oraz nawet na już nieistniejącej usłudze streamingu gier Google Stadia. Gdy gra stała się bestsellerem zarówno na Steamie, jak i na platformie GOG.com, było jasne, że odniesie ona sukces także na konsolach.

Baldur’s Gate 3 niedawno zajęło pierwsze miejsce na PlayStation Network w przedsprzedaży, wyprzedzając takie tytuły jak Spider-Man 2 czy EA Sports FC 24. Premiera Baldur’s Gate 3 na PS5 odbędzie się 6 września, planowane jest również wydanie na Xbox Series S/X w nieokreślonym jeszcze terminie.

Źródło : www.bing.com