Baldur’s Gate 3 – jedna z najbardziej popularnych gier

Baldur’s Gate 3 – polski hit nadchodzi na PS5 już 6 września!

Baldur’s Gate 3 – fenomenalny sukces na PC

Baldur’s Gate 3 stał się jedną z najbardziej popularnych gier wideo w ciągu zaledwie kilku dni od oficjalnej premiery, mimo że nie jest jeszcze dostępny na konsolach. Gra fantasy osiągnęła szczyt, przyciągając aż 814,666 jednoczesnych graczy na platformie cyfrowej Steam. Stawia ją to na dziewiątym miejscu wszech czasów na tej platformie i czyni bardziej popularną od gigantycznych hitów takich jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Apex Legends i Valheim. Co równie imponujące, te liczby utrzymują się na stałym poziomie: W ciągu ostatnich 24 godzin, gra jest trzecią najpopularniejszą na Steamie z 707,445 jednoczesnymi graczami. Przed nią są tylko klasyki jak Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Baldur’s Gate 3 – epicka gra na podstawie Dungeons & Dragons

Baldur’s Gate 3 jest najnowszą odsłoną długotrwałej serii gier wideo opartych na Dungeons & Dragons. W naszej entuzjastycznej recenzji, uznaliśmy ją za „klasyczne RPG o najstarszych tradycjach, z budżetem na miarę Gry o Tron i najnowocześniejszą technologią”. Przed premierą gra miała już spore grono fanów z powodu swojego rozbudowanego systemu personalizacji postaci i rozbudowanych fabuł. Nie zaszkodziło również ożywienie zainteresowania tą kultową grą planszową dzięki serialowi Stranger Things i filmowi Dungeons & Dragons.

Baldur’s Gate 3 – sukces gry na PC wpływa na jej premiery na konsolach

Wiele osób miało już okazję zapoznać się z Baldur’s Gate 3, który był dostępny do wczesnego podglądu od października zeszłego roku na PC, Macu, a nawet na teraz zlikwidowanej platformie do streamingu gier Google Stadia. To już było jasne, że gra stała się najlepiej sprzedającą się grą zarówno na Steamie, jak i na platformie cyfrowej GOG.com w dniu jej premiery w wersji Early Access.

Sukces gry na PC wpływa również na jej premierę na konsolach. Ostatnio Baldur’s Gate 3 zajmował pierwsze miejsce na liście przedpremierowych zamówień na PlayStation Network, wyprzedzając takie produkcje jak Spider-Man 2 i EA Sports FC 24. Baldur’s Gate 3 zostanie wydane na PS5 6 września, a premiera na Xbox Series S/X planowana jest na jeszcze nieznany termin.

Źródło : www.bing.com