Baldur’s Gate 3 – jedna z najbardziej popularnych gier wszechczasów

Baldur’s Gate 3 – Najnowsza odsłona długowiecznej serii gier wideo opartych na Dungeons & Dragons – jest jedną z najpopularniejszych produkcji ostatnich dni, mimo że nie jest jeszcze dostępna na konsolach. W szczycie swojej popularności epicka gra fantasy przyciągnęła aż 814 666 jednoczesnych graczy na platformie cyfrowej Steam. To sprawia, że jest to dziewiąta najpopularniejsza gra w historii serwisu i bardziej popularna niż takie hity jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Apex Legends czy Valheim.

Ogromna popularność gry

Niezwykłe jest również to, że te liczby utrzymują się na stabilnym poziomie: w ciągu ostatnich 24 godzin gra jest trzecią najpopularniejszą na Steamie, z 707 445 jednoczesnymi graczami. Przed nią są tylko takie tytuły jak Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Innowacyjne elementy i powrót do korzeni

Baldur’s Gate 3 to najnowsza odsłona długowiecznej serii gier wideo opartych na Dungeons & Dragons. W naszej zachwytającej recenzji, określiliśmy ją mianem „klasycznej gry RPG, nawiązującej do najstarszych tradycji, z budżetem Game of Thrones i najnowszą technologią”. Gra zyskała dużo hype’u dzięki swojemu skomplikowanemu systemowi dostosowywania postaci i rozbudowanym fabułom. Ożywienie zainteresowania kultową grą planszową Dungeons & Dragons przyniosły również takie produkcje jak Stranger Things czy film o Dungeons & Dragons.

Silny wpływ sukcesu gry na PC

Sukces gry na PC wyraźnie wpływa również na jej premierę na konsolach. Na PlayStation Network Baldur’s Gate 3 niedawno znalazła się na szczycie listy przedpremierowych zamówień, wyprzedzając takie produkcje jak Spider-Man 2 i EA Sports FC 24. Gra trafi na PlayStation 5 6 września, a debiut na Xbox Series S/X zaplanowano na jeszcze nieznany termin.

Źródło : www.bing.com