Baldur’s Gate 3 – jeden z największych hitów w historii Steam!

W zaledwie dwa dni po premierze Baldur’s Gate 3 studio Larian Studios może świętować ogromny sukces. Gra już teraz znajduje się wśród 20 najlepszych gier na Steam, osiągając respektowalne 11. miejsce.

Potężne liczby graczy

Według danych ze SteamDB, Baldur’s Gate 3 osiągnęło najwyższy dotychczasowy wynik liczby graczy, który wyniósł 593 788 w dniu premiery, 3 sierpnia. Ta liczba może się jeszcze zwiększyć, ponieważ obecna liczba graczy utrzymuje się na poziomie około 570 000. To sprawia, że Baldur’s Gate 3 jest tylko około 30 000 graczy od wejścia do pierwszej dziesiątki, na której znajdują się takie tytuły jak Apex Legends z wynikiem imponujących 624 273 graczy.

Sukces gry i konkurencja

Inne gry w pierwszej dziesiątce to między innymi PUBG: Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offensive, Lost Ark, Dota 2 i indie hit Goose Goose Duck, który w tym roku osiągnął rekordową liczbę graczy wynoszącą ponad 700 000. Wielu fanów przypisuje sukces Baldur’s Gate 3 głębokim możliwościom personalizacji postaci oraz rozbudowanym mechanikom RPG. Niektórzy nawet błagali Larian Studios, aby dać graczom 72-godzinny zaczepny start umożliwiający tworzenie postaci, z graczami takimi jak VeritasLuxMea, który mówił: „Proszę pozwólcie mi tworzyć postacie i zapisywać je w kreatorze postaci, abyśmy mogli faktycznie grać w grę w dniu premiery, zamiast spędzać pierwsze 8 godzin rozgrywki w kreatorze postaci”.

Kontynuacja sukcesu

Wygląda na to, że Larian nie zamierza zwalniać tempa. Zespół już zajął się wieloma problemami pojawiłymi podczas premiery gry, jak można przeczytać w ostatnich notatkach łatania. Ponadto wielu fanów jest zachwyconych tym, że Baldur’s Gate 3 zostało wydane bez zabezpieczeń DRM. To wszystko są pozytywne oznaki przed premierą gry na PlayStation 5 w przyszłym miesiącu.

Źródło : www.bing.com