Badanie identyfikuje 10 najszybszych biegów prędkości w 2022 roku w grach


Badanie przeprowadzone przez Casumo zidentyfikowało dziesięć najszybszych przebiegów gier w 2022 roku, z jednym zaskakującym klasykiem, który wciąż znajduje się na szczycie list przebojów.

W nowym badaniu udało się zidentyfikować dziesięć najszybszych serii gier w 2022 roku, a zaskakujące i nie zaskakujące tytuły znalazły się w rankingach.

Kasyno internetowe Casumo przeprowadziło badanie zatytułowane „Ujawniono: najszybsze gry Speedrun do ukończenia”. Wyniki, opublikowane na stronie internetowej firmy, zostały osiągnięte poprzez pobranie 100 najpopularniejszych gier ze Speedrun.com. Tytuły zostały następnie posortowane według najszybszych czasów wraz z krajem, z którego pochodził gracz.

POWIĄZANE: Usterka strony internetowej The Sims 4 pozornie ujawnia niewydane DLC

Badanie Casumo wykazało, że klasyk z 1989 r Saper znalazł się na szczycie list przebojów jako najszybszy tytuł do speed-run z zabawnie krótkim, jednosekundowym czasem ukończenia przez gracza ze Stanów Zjednoczonych. Następny na tablicy wyników jest konstruktor popularny dla oszustów Minecraft, z jednym kanadyjskim graczem, który ustanowił rekord świata w szybkości 1,13 sekundy. Jednakże, chociaż wynika to z oficjalnych danych kasyna, można z dużym prawdopodobieństwem wywnioskować, że nie jest to pęd do ukończenia, a raczej pęd do osiągnięcia określonego celu, takiego jak zbieranie brudu lub nawet znalezienie złotego jabłka. Pozostałe gry i kraje graczy na uporządkowanej liście obejmują wywołująca stres Crossy Road (NAS), Wśród nas Clicker (Brazylia), Valorant (Francja), Bhop Pro (Rosja), Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Wielka Brytania), Counter Strike globalna ofensywa (Francja), Wzrost rzemiosła (Turcja) i Szybkie losowanie Google (Antarktyda).


Firma zebrała również dane demograficzne z każdego kraju, aby udoskonalić swoje wyniki. Dane z badania wykazały, że Stany Zjednoczone są domem dla najszybszych speedrunnerów na świecie, dominując aż 34% rankingów speedrunów. Spośród 90 najlepszych graczy (którzy określili kraj), zadziwiające 34 z nich mieszkało w USA, a następnie w Kanadzie z 12. Inne ważne kraje w rankingu na globalnej liście reprezentacji to Wielka Brytania z sześcioma graczami, Holandia z pięć, a Japonia cztery.

POWIĄZANE: Breath of the Wild Glitch pozwala graczom rozpocząć grę z Bow of Light


Podczas gdy speedrunning był koncepcją od dawna, niemal od początku istnienia gier wideo, nisza zaczęła zyskiwać prawdziwą trakcję dopiero w połowie i pod koniec lat 90. wraz z wydaniem Los w 1993 roku. Ten wzrost był spowodowany tym, że strzelanka z kosmitami została wyposażona w funkcję, która pozwalała graczom nagrywać i przesyłać swoje biegi na wczesne fora internetowe. Społeczność zaczęłaby wystartować po wydaniu Los, z wieloma graczami, którzy chcą, aby ich szybkie biegi utrwaliły się w historii gier wideo. Jednak jeszcze kilka lat temu pozostawała znacznie pod ziemią, z tytułami takimi jak Minecraft gromadząc ogromną społeczność speedrunningów głównego nurtu, bez wątpienia częściowo ze względu na charyzmę i aurę popularnych YouTuberów, takich jak IlluminaHD i Dream.


Gracze zainteresowani pełnym zakresem danych Casumo mogą znaleźć pełne badanie na jego stronie internetowej.

Źródło: CasumoŹródło : https://www.cbr.com/top-ten-quickest-speed-runs-in-gaming/